„Iš karto po incidento kreipėmės į Vilniaus miesto 3 policijos komisariatą su prašymu pateikti kiek įmanoma išsamesnę informaciją apie teisėjo D. Kurpavičiaus vaidmenį ir veiksmus minėto incidento metu. Informaciją jau esame gavę, taigi artimiausiame posėdyje, ja remdamiesi, spręsime, ar yra pagrindas kreiptis į Teisėjų etikos ir drausmės komisiją dėl teisėjo etikos pažeidimo,“ – teigia Teisėjų tarybos pirmininkas Gintaras Kryževičius.
Vilniaus apskrities Vilniaus miesto 3-iojo policijos komisariatui tyrėjams surašius administracinio teisės pažeidimo protokolą ir teisėjui pateikus įtarimus dėl nedidelio chuliganizmo, medžiaga iš policijos perduota Generaliniai prokuratūrai, kuri svarstys, ar kreiptis į Seimą dėl teisėjo imuniteto panaikinimo.
„Administracinėn atsakomybėn teisėjas negali būti traukiamas tol, kol nebus panaikintas jo imunitetas, kadangi Administracinių teisės pažeidimų kodeksas už minėtą nusižengimą numato ne tik baudą bet ir administracinį areštą iki trisdešimties parų, t. y. laisvę varžančią nuobaudą,“ – situaciją komentuoja Teisėjų tarybos pirmininkas, informuoja Nacionalinė teismų administracija.
Liudininkų teigimu, konfliktas kilo tarp jų ir Drąsiaus Kedžio draugo Mindaugo Žalimo, kuris yra pagrindinis liudytojas aukštų Policijos departamento pareigūnų, kaltinamų tuo, kad neužkirto kelio Kauno žudynėms, byloje.
Policijai apie vyriškius, konfliktuojančius su kitais restorano lankytojais, pranešta 23.48 val. M. Žalimas ir prokuroras su teisėju buvo skirtingose kompanijose.
Pareigūnai prokurorą A. Pėstininką išvežė į 3 policijos komisariatą. Teisėjo sulaikyti policija neturi teisės, tačiau D. Kurpavičius savo noru irgi nukeliavo į komisariatą. A. Pėstininkui nustatytas 3,02 promilės girtumas. Jam pradėta administracinė teisena.
Teisėjo girtumas liko neaiškus – jis nepatikrintas.