Sanitarams atstovavęs advokatas Justas Vilys sako, kad kiekvienas iš darbuotojų netrukus turėtų gauti ne tik po dešimtį tūkstančių litų siekiančius įsiskolinimus už anksčiau dirbtą laiką. Tačiau, anot jo, darbdavys teismo sprendimu taip pat yra įpareigotas per 3 mėnesius nuo teismo sprendimo priėmimo dienos nustatyti priedo dydį, kuris turi būti mokamas darbuotojams už nukrypimą nuo normalių darbo sąlygų.

Iki 2002-ųjų sausio sanitaramas priedai už pavojingas darbo sąlygas buvo mokami, nes buvo reglamentuoti teisės aktais – už darbą pavojingomis sąlygomis buvo mokama 30 proc. minimalios algos dydžio priedas. Į Lietuvos teisę perkėlus Europos Sąjungos direktyvą dėl priemonių darbuotojų saugai ir sveikatos apsaugai darbe gerinti nustatymo, ligoninė perėjo prie kitokio reguliavimo būdo – buvo nustatyta, kad darbdavys iš viso neturi leisti dirbti pavojingomis darbo sąlygomis, o jei nepavyksta išvengti nukrypimų nuo normalių darbo sąlygų, už tai turi būti mokamas darbuotojo ir darbdavio sulygtas priedas.

„Savaime suprantama, mes nesame naivūs, darbuotojui paprašius priedo prie algos už nukrypimą nuo normalių darbo sąlygų, darbdavys be skrupulų atšaudavo, kad už tvoros norinčių dirbti yra, tad, jei nori priedo, tai tuoj neteksi darbo, - sakė advokatas. - Tokia situacija tęsėsi keletą metų, kol pagaliau ledus pralaužė Valstybinės teismo psichiatrijos tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos Utenos skyriaus sanitarai, jų naudai analogiškas sprendimas priimtas dar 2011-ųjų kovą. Nebenorėdami daugiau kęsti pacientų fizinio smurto (vienas ieškovas, net ir bylos nagrinėjimo metu dėl agresyvaus paciento smūgio tapo neįgaliu) ir aiškiai suvokdami, kad darbdavys piktnaudžiauja savo teise – užsako tik jam palankias profesinės rizikos vertinimo ataskaitas – darbuotojai kreipėsi į teismą dėl teisingo atlyginimo už darbą, kuris dirbamas nukrypstant nuo normalių darbo sąlygų“.

Advokato teigimu, ieškinį padavė daugiau nei penkiasdešimt ieškovų, tačiau vėliau vienas po kito darbuotojai pradėjo „savo noru” atsisakinėti savo ieškininių reikalavimų.

„Pergalingos pabaigos po lygiai 3 metų kovos sulaukė 27 sanitarai, iš kurių net 8 dėl vienokių ar kitokių priežasčių jau net nebedirba Rokiškio psichiatrijos ligoninėje“, - sakė J. Vilys.

Pagal teismo sprendimą darbdavys turės sumokėti kiek daugiau nei 344 tūkst. litų.

„Kiekvienam darbuotojui priteista po 3996 litus už 3 metų laikotarpį iki kreipimosi į teismą“, - sakė jis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (46)