Istoriją, kurią jis mielai pamirštų.

Tiesa, antradienį 31 metų gimtadienį atšventęs Kauno „Žalgirio“ komandos krepšininkas iki šiol viliasi, kad praeityje iš nepatyrimo padaryta klaida bus ištaisyta ir jam dėl to nereikės gailėtis.

Vilniaus miesto apylinkės teismas trečiadienį pradėjo nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje R. Seibutis yra pripažintas nukentėjusiuoju. Tuo metu anksčiau ne viename banke dirbęs 56 metų vilnietis Juozas Aliukonis kaltinamas dėl sukčiavimo – įtariama, kad jis apgaulės būdu iš sportininko išviliojo net 236 tūkst. eurų.

Šiuo metu bendrovei „Timber Supply Company“ vadovaujantis J. Aliukonis pripažįsta, kad R. Seibutis į jo sąskaitą pervedė pinigus, tačiau kategoriškai nesutinka, jog jis siekė užvaldyti krepšininko turtą.

Istorija, į kurią pakliuvo R. Seibutis, prasidėjo dar 2008 m. – tuo metu profesionalaus krepšininko karjerą pradėjęs vyras ėmė uždirbti didelius pinigus, todėl ieškojo, kur juos galėtų pelningai investuoti.

J. Aliukonis buvo tas, kuris sutiko krepšininkui padėti – Šventojoje gimęs ir čia užaugęs sportininkas buvo pažįstamas su tuo metu banke dirbusiu J. Aliukoniu, kuris tame pačiame daugiabutyje, kaip ir R. Seibučio tėvai, buvo įsigijęs butą. Be to, bankininkas čia leisdavo savo vasaras.

Kaimyną R. Seibutis gerai pažinojo ir dėl to, kad šis jį visada palaikydavo krepšinio aikštelėje, nevengdavo ir pats į ją išbėgti.

„Jis man buvo autoritetas, juo labai pasitikėjau“, – dar per apklausą policijoje ikiteisminio tyrimo metu prisipažino krepšininkas.

Būtent dėl to R. Seibutis kreipėsi pagalbos į J. Aliukonį – iki tol patirties su dideliais pinigais neturėjęs sportininkas norėjo patarimų, kaip vėjais neišvaistyti uždirbamų pinigų.

Finansus puikiai išmanęs J. Aliukonis sutiko padėti – pateikė daugybę pasiūlymų, kaip investuojant pinigus galima pelningai uždirbti. Krepšininkas į juos nelabai gilinosi, jam terūpėjo, kad pinigai būtų saugūs.

2008 m. Graikijos komandoje žaidęs R. Seibutis pirmuosius pinigus į J. Aliukonio sąskaitą pervedė rugsėjį, po kelių dienų atliko dar porą pervedimų – beveik 100 tūkst. Eur.

Vėliau krepšininkas vėl ir vėl į J. Aliukonio sąskiatą pervesdavo įvairias pinigų sumas, iš viso jis yra atlikęs 11 pervedimų.

Sportininkas tyrėjams pasakojo, kad finansininkas jam aiškino apie įvairius investicinius projektus, tikino, jog kartu su partneriais, kurių R. Seibutis net nėra matęs, dalyvauja pelningame projekte – nusipirko didelį žemės sklypą Kunigiškių kaime, esantį tarp Palangos ir Šventosios, čia esą bus statomi prabangūs viešbučiai ir kotedžai.

Kai vasarą R. Seibutis viešėjo Lietuvoje, J. Aliukonis sportininką net buvo nuvežęs aprodyti jo valdas. Tiesa, nuosavybę patvirtinančių dokumentų nepateikė, o krepšininkas jų ir nereikalvo – labai pasitikėjo savo verslo partneriu.

R. Seibučiui buvo teigiama, kad jis taip pat dalyvaus pelningame kaimo turizmo projekte – J. Aliukonis aprodė valdas prie Zarasų.

Nors krepšininkas jau 2009 m. pabaigoje įtarė, kad gali būti mulkinamas, tačiau vis tiek J. Aliukoniui pervesdavo nemažas pinigų sumas – finansininkas jį įtikindavo, jog neinvestavus papildomų lėšų bus prarasti anksčiau į pelningą projektą įdėti pinigai.

Galop R. Seibutis atsikvošėjo – neturėjo jokių dokumentų, patvirtinančių, jog dalyvauja investiciniuose projektuose, išskyrus J. Aliukonio rašytus laiškus ir bankinių pavedimų kopijas apie sumokėtus pinigus. Susitikęs su J. Aliukoniu jis paprašė įrodymų – vyras sutiko pasirašyti skolos vekselį. Jis yra svarbus įrodymas baudžiamojoje byloje.

Ikiteisminio tyrimo metu R. Seibutis taip pat prisipažino, kad iki šiol nežino, kur jo pinigai, o J. Aliukonis net vengė su juo bendrauti, nepadėjo ir advokatų įsikišimas. O šie pinigai krepšininkui yra labai svarbūs – tai buvo jo pirmosios krepšinio aikštelėse uždirbtos lėšos.

Krepšininkas tyrėjams taip pat užsiminė, kad tuo metu, kai kilo abejonių dėl galimo sukčiavimo, J. Aliukonis dirbo dabar jau bankrutavusio Ūkio banko Edinburgo (Škotija) filiale. Finansininkas, anot sportininko, jam yra grąžinęs tik apie 30 tūkst. Eur.

Prokuroras: melavo, kad pinigus investuoja

Daugiau detalių apie R. Seibučio investicijas, turėtų paaiškėti teismo posėdžiuose – bylą nagrinėjantis teisėjas Ovidijus Ramanauskas ketina apklausti ir liudytojus, kurie taip pat dalyvavo su R. Seibučiu siejamuose įvairiuose verslo projektuose.

Atrodo, jie turėtų atskleisti, kur galėjo dingti krepšininko pinigai – sportininkui atstovaujantis advokatas teisme užsiminė, kad R. Seibučio pinigus J. Aliukonis atidavė kitiems savo kreditoriams.

Tuo metu R. Seibutį ir J. Aliukonį teismas nutarė apklausti neviešuose posėdžiuose – to pageidavo krepšininkas ir jam atstovaujantis advokatas. Jie nurodė, kad baudžiamojoje byloje bus aptarinėjamos įvairios ne tik nukentėjusiojo, bet ir kaltinamojo privataus gyvenimo detalės.

Krepšininko advokatas taip pat pabrėžė, kad R. Seibutis nepageidauja žiniasklaidos dėmesio šioje byloje. Tačiau J. Aliukonis ir jo gynėjas neprieštaravo, kad teisme dalyvautų žurnalistai – esą jie neturi ką slėpti.

Vis dėlto, J. Aliukonis teisme savo pozicijos kol kas neišsakė – panoro išklausyti ne tik R. Seibutį, bet ir liudytojus.

Tuo metu valstybinį kaltinimą palaikantis prokuroras Vytautas Kukaitis pažymėjo, kad ikiteisminio tyrimo metu buvo surinkta pakankamai duomenų, patvirtinančių, jog J. Aliukonis nuo 2008 m. rugsėjo 29 iki 2010 m. sausio 7 d. apgaulės būdu iš R. Seibučio išviliojo 236 tūkst. Eur.

Pasak prokuroro, tyrimo duomenimis, J. Aliukonis melavo, kad krepšininko pinigus investuoja į nekilnojamąjį verslą ir kitus investicinius projektus.

Pats R. Seibutis baudžiamojo proceso nebuvo linkęs komentuoti.

„Jokių komentarų, esu nukentėjusysis, yra kaip yra, teismas viską išspręs, nematau jokio poreikio kažką komentuoti, viskas yra proceso eigoje“, – tepasakė jis.

R. Seibutis byloje taip pat yra pareiškęs civilinį ieškinį – prašo priteisti į tariamus projektus investuotus pinigus.

Kol teismas nepriėmė apkaltinamojo nuosprendžio, J. Aliukonis laikomas nekaltu – jeigu bus įrodyta kaltė, jam grės laisvės atėmimo iki aštuonerių metų bausmė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (344)