Taip nusprendė Kauno apygardos teismas, patenkinęs Kauno apygardos vyriausiojo prokuroro prašymą.

Perduodamas bylą, kurioje V. Knezevičiui pateikti kaltinimai dėl tarpininko kyšininkavimo ir apgaulingo apskaitos tvarkymo, teismas pažymėjo, kad Marijampolės rajono apylinkės teisme posėdžių sekretore dirba jo sutuoktinė Regina Knezevičienė, todėl gali kilti abejonių dėl teismo šališkumo ir objektyvumo.

Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkas Evaldas Gražys mano, kad šios aplinkybės ir nereiškia Marijampolės rajono apylinkės teismo teisėjų suinteresuotumo baudžiamosios bylos nagrinėjimo rezultatais, tačiau objektyviam stebėtojui gali kelti abejonių teismo neutralumu ir nepriklausomumu.

„Pastaruoju aspektu objektyviam stebėtojui kiltų abejonių, ar kaltinamojo žmona, pasinaudodama tuo, kad dirba Marijampolės rajono apylinkės teisme ir yra pažįstama su teisme dirbančiais teisėjais, nemėgins daryti teismui įtakos ir tokiu būdu pažeisti teismo nepriklausomumo principo“, - perduodamas bylą Jurbarko teismui pažymėjo E. Gružas.

Be to, buvo atsižvelgta ir į tai, kad šioje byloje liudytoju yra teisėjas D. Gudas, todėl ir ši aplinkybė proceso dalyviams gali sukelti abejonių dėl teismo nešališkumo.

Būtent dėl draugystės su V. Knezevičiumi teisėjas D. Gudas, kurio įgaliojimai sustabdyti, ir turi bėdų – prezidentė Dalia Grybauskaitė yra nusprendusi atleisti ilgametį teismo pirmininką iš pareigų. Tokį sprendimą ji priėmė gavusi Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnų atlikto tyrimo medžiagą. Iš jos paaiškėjo, kad teisėjas palaikė pernelyg artimus ryšius su advokatu V. Knezevičiumi.

„Neskaidrūs advokatų ir teisėjų santykiai jau ne pirmą kartą diskredituoja teismus ir valstybę. Toks teisėjo elgesys pakerta žmonių tikėjimą teisingumu ir žemina valstybės autoritetą, todėl, kaip ir visi kiti iki tol priesaiką sulaužę teisėjai, jis nebegali tęsti teisėjo darbo“, – yra sakiusi D. Grybauskaitė.

„Tai tikrai eilinis smūgis pasitikėjimu teismams, nes patys sau darome bloga, kasame duobę, o paskui kalbėti apie pasitikėjimo augimo kryptis, pasidaro labai sunku – kiekvienas toks atvejis visuomenėje vertinamas kaip dar vienas įrodymas, jog korupciniai arba artimi tokiems, santykiai egzistuoja“, – apie D. Gudo atvejį yra sakęs Teisėjų tarybos pirmininkas G. Kryževičius.

Kartą jau dėl kyšininkavimo teisto Marijampolės advokato V. Knezevičiaus draugystė su teisėju D. Gudu paaiškėjo tiriant advokato veiklą – jis Marijampolės pataisos namuose bausmę atliekantiems nuteistiesiems bei jų artimiesiems žadėdavo tarpininkauti dėl lygtinio paleidimo.

DELFI šaltinių teigimu, advokatas iš savo klientų paimdavo 5 tūkst. Lt atlygį, už kurį žadėdavo atstovauti svarstant klausimą dėl lygtinio paleidimo. Jeigu teismas vis dėlto nepatenkindavo nuteistojo prašymo ir palikdavo pataisos namuose, advokatas daugiau kaip pusę sumos grąžindavo.

STT pareigūnai yra užfiksavę, kaip advokatas lankėsi teisėjo kabinete – pašnibždomis jie kalbėjosi apie bylas, kurias planavo nagrinėti teisėjas.

Tyrimo metu taip pat paaiškėjo, kad teisėjas į laisvę buvo paleidęs jau ketvirtą kartą nuteistą vyrą, nors tam priešinosi prokurorai. Paaiškėjo, kad teisėjas laisvę dovanojo už turto prievartavimą nuteistam kaliniui, kuriam jau kartą buvo taikytas lygtinis paleidimas, tačiau jis išvadų nepadarė ir vėl pakliuvo už grotų.

Šiam nuteistajam taip ir nepavyko išeiti į laisvę – paleidimui pasipriešinę prokurorai Kauno apygardos teisme pasiekė, kad nusikaltėliui palanki nutartis būtų panaikinta.

V. Knezevičius ir D. Gudas priklausė tam pačiam medžiotojų klubui – jo veikloje taip pat dalyvauja ir buvęs Marijampolės teismo pirmininko pavaduotojas, dabar teisėju dirbantis Nerijus Brinevičius, itin aktyviai už prokurorų teises kovojantis Marijampolės vyriausiasis prokuroras Rimas Bradūnas.

Advokatas V. Knezevičius buvo sulaikytas dar sausį, kai, įtariama, paėmė atlygį iš kelių nuteistųjų, jiems žadėjęs pakalbėti su teisėjais ir prokurorais dėl lygtinio paleidimo.

Nors advokatas kartą jau buvo teistas dėl kyšininkavimo, tačiau garbės nedarantis faktas neužkirto kelio jam dirbti advokatu, nors Lietuvos advokatūra ir skelbia, kad nepriekaištingos reputacijos asmenys negali užsiimti šia veikla.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)