Taip antradienį nusprendė Lietuvos apeliacinis teismas, pažymėjęs, kad pirmosios instancijos teismas teisingai kvalifikavo buvusio teisėjo nusikaltimus, teisingai parinko bausmės rūšį ir dydį, bet neteisingai subendrino paskirtas bausmes, todėl galutinės baudos dydis buvo pakoreguotas.
Teismas, atsakydamas į prokuroro apeliaciniame skunde pareikštą prašymą paskirti R. Skirtunui realią laisvės atėmimo bausmę, pasisakė, kad bauda yra pakankama tiek bendrajai, tiek specialiajai prevencijai (sulaikyti asmenį nuo nusikalstamų veikų darymo; paveikti bausmę atlikusius asmenis, kad jie laikytųsi įstatymų ir vėl nenusikalstų), tiek apriboti nuteistajam asmeniui galimybę daryti naujas nusikalstamas veikas, tiek užtikrinti teisingumo principo įgyvendinimą.
Tuo pačiu nuosprendžiu Apeliacinio teismo teisėjų kolegija išteisino Laimoną Jurgelevičių dėl prekybos poveikiu teisėjui.
Apeliacinio teismo kolegijos nuomone, byloje neįrodyta, kad L. Jurgelevičius tiesiogiai ar per advokatą būtų pažadėjęs, sutikęs duoti ar davęs R. Skirtunui 2 tūkst. Lt kyšį, kad šis paveiktų Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininką, jog šis paskirtų L. Jurgelevičiaus bylą nagrinėti R. Skirtunui.
Kaip pranešė teismo atstovė Kristina Petrošienė, iš byloje esančios medžiagos aišku, kad tartis su skyriaus pirmininku iniciatyvą parodė pats R. Skirtunas, o ne to jo prašė L. Jurgelevičius. Byloje esantys duomenys rodo, kad L. Jurgelevičiui buvo svarbu, kad byla patektų pas R. Skirtuną, o kokiu būdu tai bus padaryta, jam nebuvo svarbu.
Dėl taip pat neteisingai subendrintų bausmių L. Jurgelevičiui teks atlikti ne 4 m. 3 mėn. laisvės atėmimo bausmę, bet kalėti 4 metus – 3 mėnesiais mažiau.
DELFI primena, kad Kauno apygardos teismo nuosprendžiu R. Skirtunas nuteistas už kyšio paėmimą ir prekybą poveikiu, o L. Jurgelevičius – už prekybą poveikiu ir teisėjo papirkimą.
Apeliaciniame skunde Vilniaus apygardos prokuroras prašė R. Skirtunui skirti laisvės atėmimą 3 m. ir 1 mėn.
Tuo metu R. Skirtuno gynėjas prašė perkvalifikuoti buvusio teisėjo veiką ir paskirti jam gerokai švelnesnę 100 MGL dydžio baudą. L. Jurgelevičiaus gynėjas prašė išteisinti jo ginamąjį dėl prekybos poveikiu advokatui ir teisėjui bei paskriti su laisvės atėmimu nesusijusią bausmę. Gynėjų skundai iš dalies buvo patenkinti, o prokuroro – atmestas.