Skaitytojas Kęstutis klausia: „Trys broliai gavo paveldėjimą pagal testamentą, viso turto visiems po lygiai. Ar gali du broliai atsisakyti jų paveldėto turto trečio brolio naudai? Jeigu taip, kokia atsisakymo tvarka?“

Atsako LJAA narė advokatė Sandra Marcinkėnaitė-Venskienė:

– Mirus asmeniui, tarp įpėdinių neretai užverda aršios kovos dėl turto paveldėjimo ir jo dalybų. Siekdami po savo mirties sumažinti artimųjų nesutarimus, žmonės sudaro testamentus. Vis tik ir paskutinė velionio valios išraiška – testamentas – nėra garantas, jog visi jame numatyti įpėdiniai testamentu paliktą palikimą priims.

Kalbant apie palikimo atsisakymą, svarbu paminėti kelis paveldėjimo teisėje galiojančius principus. Vienas jų – palikimo laisvės principas. Pagal šį principą įpėdinis savo laisva valia nusprendžia: priimti palikimą, atsisakyti palikimo ar nedaryti visiškai nieko. Įpėdinis (tiek įstatyminis, tiek testamentinis), neturintis kreditinių įsipareigojimų, negali būti verčiamas paveldėti, jei jis to nenori arba jei žino, kad paveldimas turtas yra gerokai menkesnis nei palikėjo skolos ir pan.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)