Ką reikia žinoti, kuomet kviečia liudyti teisme ar pas pareigūną, o taip pat, ką daryti, kai melagingai įskundžia, išsamiau atsako Lietuvos jaunųjų advokatų asociacijos (LJAA) narė, advokatė Silvija Skrebytė.

Skaitytojas klausia: „Buvo parašytas pareiškimas policijoje, ikiteisminis tyrimas nutrauktas. Kur galiu kreiptis dėl melagingo pranešimo ir žalos atlyginimo?“

Atsako LJAA narė, advokatė Silvija Skrebytė:

– Už melagingą įskundimą ar pranešimą apie nebūtą nusikaltimą yra numatyta baudžiamoji atsakomybė. Baudžiamasis įstatymas numato atsakomybę tam, kas melagingai įskundė įstaigai ar pareigūnui, turinčiam teisę pradėti baudžiamąjį persekiojimą, nekaltą asmenį kaip padariusį nusikalstamą veiką, jeigu dėl to šis asmuo pradėtas persekioti, arba pranešė apie žinomai nebūtą nusikaltimą.

Taip pat yra numatyta baudžiamoji atsakomybė už melagingą skundą, pareiškimą, pranešimą, parodymus, išvadas ir vertimą (kai dalyvauja nesuprantantys lietuvių kalbos). Kitaip tariant pagal Baudžiamąjį kodeksą atsako tas, kas pateikė melagingą skundą, pareiškimą, pranešimą apie nusikalstamą veiką arba davė melagingus parodymus apklausiamas kaip liudytojas ar nukentėjęs asmuo. Atsakomybė kyla ir ekspertams, specialistams, vertėjams.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją