Skaitytojas klausia: „Turiu kelis nekilnojamojo turto objektus, kuriuos noriu išnuomoti. Ar reikia nuomos sutartis registruoti?“

Atsako LJAA narys, advokatas Vincentas Zabulis:

– Įstatymas numato, kad nuomos ar panaudos sutartis, sudaryta ilgesniam nei vienerių metų laikotarpiui, turi būti rašytinė. Tačiau ji bus privaloma tretiesiems asmenims (pvz., naujam turto savininkui) tik tuo atveju, jei sutartis įregistruota Nekilnojamojo turto registre, kitaip sakant išviešinta.

Tai reiškia, kad neįregistruota nuomos ar panaudos sutartis galioja tik tarp sutarties šalių (pavyzdžiui, tarp nuomotojo ir nuomininko). Tokiu atveju pasikeitus savininkui, naujasis savininkas, kuris nemato iš NTR duomenų, kad yra sudaryta nuomos ar panaudos sutartis, ar dėl to šalys nėra susitarusios NT pirkimo-pardavimo sutartyje, neprivalo laikytis neregistruotos sutarties sąlygų. Taip pat, jei kiltų ginčas su trečiosiomis šalimis, tokiu atveju sutartis negalės būti panaudota prieš trečiuosius asmenis, nes ji nėra viešai matoma. Be to, jei turtas areštuojamas ar įkeičiamas, o nuomos (panaudos) sutartis nėra įregistruota, nuomininkas (panaudos gavėjas) gali netekti teisės juo naudotis. Taigi, įregistruota nuomos ar panaudos sutartis užtikrina, kad sutarties sąlygos bus saistančios ne tik sutartį sudarančias šalis, bet ir galės būti panaudota prieš trečiuosius asmenis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją