Atsako LJAA prezidentė, advokato padėjėja Santa Černiūtė:

Tarp tėvų ir jų vaikų galioja atskiras turto teisinis režimas, tai reiškia, kad tėvai neturi nuosavybės teisės į vaikų turtą, o vaikai savo ruožtu neturi nuosavybės teisės į tėvų turtą, t.y. tiek tėvai, tiek vaikai gali disponuoti jiems priklausančiu turtu taip, kaip jie mano esą geriausia.

Tačiau neretai susiduriama su problema, kad vaikai, matydami, jog tėvai, kurie dėl savo amžiaus, teisinių žinių trūkumo, fizinių ar psichinių trūkumų, ar piktnaudžiavimo alkoholiu ar psichotropinėmis medžiagomis, ne visuomet sugeba tinkamai pasirūpinti savo turtu, ar netgi kyla grėsmė tokį turtą prarasti ir būti apgautam.

Vis dėl to, nors galioja atskiras turto teisinis režimas, vaikai, norėdami apsaugoti tėvų turtą, kad tėvai jo neprarastų ir dėl to nenukentėtų pirmiausiai pačių tėvų interesai, nes šie galbūt negeba tinkamai turtu disponuoti ar jį valdyti, gali imtis teisinių priemonių. Tačiau svarbus momentas, kad vaikai, norėdami apsaugoti tėvų turtą, patys turi būti pilnamečiai, kitu atveju jų veiksnumas yra apribotas, t.y. nepilnamečiai vaikai neturi pakankamai teisinių įrankių, kad galėtų užtikrinti tėvų turtines teises.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją