Skaitytoja Ingrida klausia: „Turiu vienišą senyvo amžiaus tetą. Pastaruoju metu jos sveikata vis blogėja. Kitą savaitę jos laukia operacija. Esu vienintelė, kuri ją prižiūri. Teta paprašė, kad ją palydėčiau į ligoninę. Bijau, kad gydytojai man gali nesuteikti visos informacijos apie jos gydymą. Norėčiau sužinoti, ar mano nuogąstavimai yra pagrįsti.“

Atsako LJAA valdybos narė, mediatorė Eglė Šiugždinytė:

– Pacientų sveikatos duomenys laikomi itin konfidencialiais – šis principas reiškia informacijos slaptumą ir paslapčių laikymąsi, ir jis yra vienas pagrindinių etikos reikalavimų, keliamų sveikatos priežiūros specialistams. Laikytis konfidencialumo sveikatos priežiūros įstaigose svarbu ne tik todėl, kad būtų gerbiamas paciento privatumas, bet ir dėl to, kad būtų užtikrintas paciento pasitikėjimas sveikatos priežiūros specialisto paslaugomis. Nesant pasitikėjimo tarp sveikatos priežiūros specialisto ir paciento, pacientai gali vengti atskleisti svarbią, reikšmingą ir intymaus pobūdžio informaciją apie save, kas gali trukdyti tiksliai ir greitai diagnozuoti ligą, skirti tinkamą gydymą, galintį lemti paciento sveikatos pablogėjimą arba pavojų kitų asmenų sveikatai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)