Skaitytojas Mantas klausia: „Man priklausančioje miško žemėje norėčiau nusikirsti keletą medžių ir juos panaudoti savo asmeninėms reikmėms, pavyzdžiui, malkoms. Ar galiu tai daryti? Tuo atveju, jeigu galiu, kur turėčiau kreiptis ir ką reikėtų žinoti prieš atliekant tokius veiksmus?“

Atsako LJAA narė, advokatė Silvija Skrebytė:

– Valstybinės miškų tarnybos viešai skelbiamais duomenimis, trečdalį Lietuvos teritorijos sudaro miškai, iš kurių daugmaž pusė priklauso valstybei, truputį mažiau nei pusė – privatiems asmenims ir nedidelis likutis – skirti nuosavybės teisėms atkurti. Atsižvelgiant į tai, ar miškas priklauso valstybei ar privatiems asmenims, bei į tai, kokioje žemėje augančius medžius ar krūmus norima kirsti, yra taikomi skirtingi reikalavimai. Svarbu žinoti, kad medžių kirtimą reglamentuoja daug skirtingų įstatymų ir teisės aktų, kurie pakankamai dažnai keičiasi. Pavyzdžiui, pastaruoju metu buvo nemažai pakeitimų dėl miško kirtimų teritorijoje, kurioje yra nekilnojamoji kultūros vertybė ar jos apsaugos zona, arba dėl eglių, kuriose įsiveisė medžių liemenų pavojingi kenkėjai, kirtimų. Tad prieš kirtimą pravartu būtų pasitikslinti, ar tvarka nepasikeitusi, ar savininkas nepasikeitęs ir ar medis auga vis dar miško žeme laikomoje teritorijoje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)