Antradienį minint Tarptautinę kovos su homofobija, transfobija ir bifobija dieną (IDAHOBIT) ir švenčiant „Baltic Pride 2022“ renginį, 20 užsienio ambasadorių išplatino pareiškimą, pabrėžiantį, jog „žmogaus teisės yra visuotinės“ ir kad kiekvienas asmuo „turi teisę jomis naudotis laisvai, vienodai, atvirai, be diskriminacijos ar baimės“.

„Todėl reiškiame paramą Lietuvos LGBTIQ+ bendruomenės nariams, nes jie siekia įtraukties ir pripažinimo, kad šeima turi daugelį įvairių formų. Tvirtai laikomės demokratinių vertybių, kad kiekvienas žmogus turi teisę į orumą ir lygybę, nepriklausomai nuo to, kas jis yra, kur gyvena ir ką myli“, – teigiama pareiškime.

Jį pasirašė Jungtinių Valstijų, Jungtinės Karalystės, Prancūzijos, Vokietijos, Ispanijos, Australijos, Kanados ir kitų šalių ambasadoriai.

Diplomatai taip pat patvirtina įsipareigojimą remti ir LGBTIQ+ asmenų žmogaus teises, įskaitant atvykstančiuosius iš kaimyninių Rusijos ir Baltarusijos, kur, pasak pareiškimo, šios bendruomenės atstovai ir organizacijos yra vieni iš dažniausiai patiriančių represinių režimų priekabiavimą ir smurtą.

„Be to, šie priverstiniai žmonių persikėlimai rodo, kad dėl neišprovokuotos ir nepateisinamos Rusijos agresijos prieš Ukrainą dėmesio centre atsidūrė ir nuo karo nukentėję LGBTIQ+ asmenys“, – teigia diplomatai.

Taip pat dėkojama IDAHOBIT ir „Baltic Pride 2022“ renginių organizatoriams ir savanoriams bei „visiems, kurie dirba ginant LGBTIQ+ asmenų teises Lietuvoje ir už jos ribų“.

Tos pačios lyties santykius šią kadenciją siekiantys įteisinti parlamentarai pirmadienį pristatė projektą, pagal kurį vietoje anksčiau siūlytos partnerystės žmonės galėtų sudaryti civilines sąjungas. Teikiamu projektu siūloma atsisakyti partnerystės apibrėžimo Civilinio kodekso „Šeimos knygoje“, o naujai siūlomą institutą vadinti civiline sąjunga.

Civilinę sąjungą sudarę partneriai negalėtų įgyti bendros pavardės. Šis susitarimas būtų registruojamas pas notarą, o ne civilinės metrikacijos skyriuje.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)