Pasak teismo, už nedalyvavimą procese be pateisinamos priežasties vyrui ne kartą buvo skiriamos baudos, vien šiemet teismas penkis kartus buvo pavedęs policijai atvesdinti kaltinamąjį į posėdį.

Riaušių bylą nagrinėjančio Vilniaus miesto apylinkės teismo spalio 21 d. nutartimi buvo nutarta vyrą atvesdinti ir į spalio 23 d. teisiamąjį posėdį, tačiau jis nebuvo atvesdintas.

Policija sako, kad I. Siubarovas buvo supažindintas su teismo nutartimi, informuotas apie Vilniaus miesto apylinkės teisme vyksiantį teisiamąjį posėdį, įspėtas dėl galimų pasekmių, neatvykus į posėdį, ir į minėtą teisiamąjį posėdį pažadėjo atvykti savarankiškai.

Vis tik I. Siubarovas į spalio 23 d. teisiamąjį posėdį neatvyko, o gyvenamojoje vietoje policija jo nesurado.

Pareigūnui paskambinus teismo nutartyje nurodytu telefonu, su kaltinamuoju susisiekti nepavyko, telefonas buvo išjungtas.

„Išdėstytų aplinkybių visuma, skundą nagrinėjančios teisėjų kolegijos vertinimu, leidžia pagrįstai spręsti, kad kaltinamojo dalyvavimo procese jam paskirta švelnesne kardomąja priemone – rašytiniu pasižadėjimu neišvykti – užtikrinti nebuvo galima, kaltinamasis vengia dalyvauti procese, slepiasi nuo teismo. Paskirta kaltinamajam kardomoji priemonė pagrįstai pakeista griežtesne“, – rašoma Vilniaus apygardos teismo nutartyje.

I. Siubarovui suėmimas jau buvo skirtas 2021 m. rugpjūčio 12 d, prasidėjus ikiteisminiam tyrimui riaušių prie Seimo byloje.

Rugpjūčio 20 d. nutarimu jis buvo paleistas į laisvę, paskyrus rašytinį pasižadėjimą neišvykti.

Šiemet spalio 25 d. nutartimi šiam kaltinamajam rašytinis pasižadėjimas neišvykti buvo pakeistas į suėmimą ir paskelbta jo paieška.

Kaltinamasis I. Siubarovas spalio 29 d. buvo sulaikytas policijos ir pristatytas į Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato areštinę, netrukus jam buvo skirtas suėmimas trijų mėnesių laikotarpiui.

ELTA primena, kad 2021 m. riaušių prie Seimo byloje kaltinimai yra pateikti 87 asmenims – daugiausia dėl dalyvavimo riaušėse, pasipriešinimo policininkams ar kitiems viešojo administravimo funkcijas atliekantiems asmenims, provokavimo viešai smurtauti, niokoti turtą ar kitaip šiurkščiai pažeisti viešąją tvarką.

Tarp kaltinamųjų yra anksčiau teistas, įvairiuose protestuose ne kartą dalyvavęs Antanas Kandrotas, pravarde Celofanas, taip pat protesto akcijose ne kartą dalyvavęs Andrejus Lobovas, kovinio sporto atstovas Arnoldas Misiūnas.

Kaip anksčiau skelbė teisėsauga, baudžiamąją bylą sudaro 136 tomai. Šioje byloje 27 asmenys pripažinti nukentėjusiaisiais, iš kurių net 23 – policijos ir Viešojo saugumo tarnybos (VST) pareigūnai. Keturi nukentėjusieji pareiškė civilinius ieškinius atlyginti neturtinę žalą bendrai 24,5 tūkst. eurų sumai.

Civilinius ieškinius dėl turtinės žalos atlyginimo (viso 92,6 tūkst. eurų sumai) šioje byloje pareiškė Vilniaus teritorinė ligonių kasa, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Vilniaus skyrius, Seimo kanceliarija, Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas bei VST.

2021 m. rugpjūčio 10 d. nuo ryto prie Seimo vykęs protestas prieš COVID-19 ribojimus išaugo į riaušes. Mitinguojantiems užblokavus Seimo įėjimus, pasitelkti VST ir riaušių malšinimo policijos pajėgos, kurios prieš protestuojančius panaudojo ašarines dujas, fizinę jėgą.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją