Nors keturkojai laikomi itin baisiomis sąlygomis – vieni pririšti, kiti palikti tiesiog tamsoje, Panevėžio gyvūnų globos draugijai nepavyko šunis išgelbėti. Draugijos vadovė Rūta Libierienė sako, kad gelbėjimo operacija baigėsi netikėtai: šunų šeimininkė, 83-ejų senolė, draugiją padavė į teismą už įsiveržimą į privačią teritoriją.

Paimti gyvūnų neleido

Dar balandžio mėnesį buvo gautas signalas, jog Bliūdžiuose gyvenanti moteris tinkamai neprižiūri namuose laikomų kelių dešimčių šunų.

Palaidus bei lakstančius šunis vidury gatvės ne kartą matė ir Panevėžio gyvūnų globos draugijos vadovė Rūta Libierienė.

83-ejų metų Bliūdžių kaime gyvenanti senolė buvo ne kartą įspėta dėl gyvūnų nepriežiūros. Senutės namuose nekartą lankėsi Panevėžio gyvūnų globos draugijos atstovai ir ne kartą vežė augintiniams maisto.

Rūta Liberienė
Be to, prieš kelis mėnesius pas senolę apsilankiusi Panevėžio valstybinės maisto ir veterinarinės tarnybos inspektorė Laima Šomkienė įspėjo, kad moteris privalo susitvarkyti, kitaip gresia, gana nemažos baudos arba gyvūnų konfiskavimas.

Tačiau savaitės pradžioje, pirmadienį, kartu su gyvūnų prieglaudos atstovais pas Bliūdžių kaimo gyventoją atvykusi specialistė teigė – leisti paimti gyvūnus ji negali. Į normalias gyvenimo sąlygas augintinius norėję išsivežti Panevėžio gyvūnų globos draugijos atstovai to padaryti irgi negalėjo.

Šunų senutė nenorėjo atiduoti ir žmonėms, kurie sužinoję apie siaubingas keturkojų laikymo sąlygas, norėjo jus paimti globoti.

Įsiveržė į privačią teritoriją

Panevėžio gyvūnų globos draugijos vadovė R. Libierienė prasitarė, kad už norą gelbėti keturkojus, draugija esą paduota į teismą už įsiveržimą į privačią teritoriją.

Be to, R. Liberienė mano, kad būtina spręsti senolės socialines problemas.

Pakalbintas atostogaujantis Panevėžio seniūnijos seniūnas Saulius Skrebė aiškino, kad senolė neprašo pagalbos. „Ją aplanko dukros. Senutė gauna pensiją ir pagalbos neprašo, o per prievartą siūlytis padėti nėra kaip“, – sakė seniūnas.

Spręs socialines problemas

Panevėžio valstybinės maisto ir veterinarinės tarnybos vadovas Valdemaras Kontautas aiškino truputį kitaip nei Panevėžio seniūnijos seniūnas S. Skrebė.

„Sutarėme su Panevėžio rajono savivaldybės administracijos specialistais ir Panevėžio seniūnijos seniūnu, kad pasirūpinsime senutę. Pirmiausiai bandysime išspręsti senolės socialines problemas, o tada gelbėsime šunis. Problemą reikia spręsti teisiškai, juk senutė garbaus amžiaus – 83 metai jai“, – sakė V. Kontautas.

Viešosios įstaigos „SOS gyvūnai“ direktorė Ilona Reklaitytė-Mezenceva mano, kad problemą išspręsti galima, jei sulauks pagalbos iš Panevėžio valstybinės maisto ir veterinarinės tarnybos. „Jei tarnyba nepadės, nieko negalėsime pakeisti. Per prievartą šunų iš privačios teritorijos paimti negalima. Reikia vadovautis teisiniais aktais“, – sakė I. Reklaitytė-Mezenceva.