Apdovanojimus šeštadienį Miunchene įteikė užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis.
Įteikdamas apdovanojimą G. Albrechtui, kuris Lietuvoje dirbo 1991-1992 metais, ministras pabrėžė, kad tuo metu Europos šalių ambasadorių paskyrimas Lietuvai buvo itin svarbus faktas siekiant įsitvirtinti tarptautinėje arenoje. Pasak A. Ažubalio, Vokietija, priskiriama didžiosioms Europos valstybėms, buvo viena pirmųjų atlikusi šį žingsnį.
Sveikindamas E. Finkelšteiną užsienio reikalų ministras pastebėjo, kad jo veikla anuomet buvo labai svarbi ne tik Lietuvai, bet ir skatinant demokratines jėgas pačioje Rusijoje. E. Finkelšteino vardas ir kontaktai padėjo kitiems žmogaus teisių gynėjams sulaukti paramos ir užmegzti ryšius su bendražygiais Rusijoje.
A. Ažubalis vasario 3-4 dienomis dalyvavo 48-ojoje Miuncheno saugumo konferencijoje, kurios metu diskutuota apie naujus saugumo parametrus energetikoje, saugumo bendrijos kūrimą Europoje, finansų krizę ir jos poveikį tarptautiniam saugumui, branduolinį nusiginklavimą, Europos Sąjungos ir NATO ateitį, padėtį Artimuosiuose Rytuose.
Sekmadienį ministras vyksta į Šiaurės Vokietijoje esantį Plėno miestą, kuriame rengiama neeilinė Baltijos jūros šalių ministrų sesija, skirta Baltijos jūros valstybių tarybos 20-mečiui ir tolesnėms jos veiklos perspektyvoms aptarti, teigiama Užsienio reikalų ministerijos pranešime.