Pasak aiškiaregės, vienas svarbiausių seminare keltų klausimų buvo – kaip draudimo bendrovės Kauno padalinio darbuotojams išmokti paveikti klientus, kad eitų ne pas konkurentus, o draustųsi jų bendrovėje. Tarp kauniečių, kurie laiko save nukentėjusiais, būrėjos teigimu, yra užsiimančių nelegalia veikla.

„Byla sufabrikuota. Tikslas – sunaikinti Alą ir pašalinti, kaip konkurentę“, - sutuoktinę gina Gediminas Naruševičius.

Ieškovai aiškiaregę, jos vyrą bei sūnų į teismą padavė kaip privatūs asmenys, tačiau, G. Naruševičiaus tvirtinimu, dirba draudime. Įmonės pavadinimas DELFI žinomas.

„Kaune jie nuo nuo 2 biurų išsiplėtė iki 7. Kur juos įkurti, taip pat su manimi konsultavosi“, – pabrėžė aiškiaregė.
Ala Naruševičienė

Skandalas ant visos Lietuvos

Kai buvo išrašomos sąskaitos už seminarą, „visi kategoriškai nenorėjo minėti vardų, pavardžių, o ypač bendrovės“. Anot Alos vyro, sąskaitose jie įmonės ir nerašė, fiksavo tik kas, kiek ir už kokias paslaugas mokėjo.

Patirtis seminare jo dalyviai papasakojo teismui. Tačiau Naruševičiai atskleidė ir kitą pusę.

„Teisėsaugininkai net nenori žinoti, kokie žmonės buvo atvykę į seminarą, tačiau tai paviešinus, skandalas būtų ant visos Lietuvos. Buvo netgi agurkinių pusbroliai. Buvau pasiėmęs fotoaparatą, bet nefotografavau. Žmona iki 4 ryto skaitė paskaitas žmonėms, kurie užsiiminėjo vogtais drabužiais. Dalis jų – draudimo kompanijos, kurią minėjome, darbuotojai“, – pasakojo G. Naruševičius.
Tačiau kaip paveikti klientus, kad iš kitų draudimo bendrovių pereitų į atstovaujamą seminaro dalyvių, aiškiaregė tikino nemokiusi.

Nuo vogtų daiktų nuiminėjo blogą energiją

„Pasakiau, kad aš to daryti negaliu, tokiems mokymams reikia kviesti atskirus specialistus – hipnologus nes aš tokiais dalykais neužsiimu. Dėl karmos, prakeiksmų – prašom, galiu papasakoti viską nuo-iki. Dėl žmonių paveikimo nurodžiau asmenį ir pasakiau, kad patys derintų laiką, kainą, nes tai – brangus malonumas“, - DELFI pasakojo kaunietė.
Pasak G. Naruševičiaus, Alos buvo prašoma nuimti blogą energiją nuo vogtų daiktų – juvelyrinių dirbinių, kvepalų, rankinių, drabužių, kad be prakeiksmų būtų galima juos naudoti. Dėl aukso reikėjo važiuot į Vilnių, Birštoną.

Kam reikia nuo vogtų daiktų nuiminėti prakeiksmus? Kaip paaiškino A. Naruševičienė, vogtas daiktas turi negatyvų lauką. Jį praradęs žmogus sielvartauja ir ta energetinė struktūra sėda ant pavogto daikto ir negali neveikti jį nešiojančiojo.

„Seminaro dalyviai tai suprato. Visas dienas normaliai dirbome, bendravome, atsisveikindami išsibučiavome, tačiau, kaip paaiškėjo, vienas iš ten buvusių vyrų pradėjo spęsti pinkles “, – piktinosi G.Naruševičius.
Gediminas Naruševičius

Būrimo verslo užkulisiai. Kerštauja dirbantys šešėlyje?

Kaip rašė DELFI, grupė Alos paslaugas pirkusi žmonių grupė siekia susigrąžinti apie 400 tūkst. litų, nes nesulaukė žadėtos sėkmės.

Aiškeregė su tuo nesutinka: „Viskas jiems gerai. Viena moteris (pavardė redakcijai žinoma – DELFI) ištekėjo. Tačiau kai norėjo užsisakyti juodąją magiją, jai pasakiau, kad padėsiu kitais būdais. Pasakiau, ką matau, kad per metus ištekės, be to, pagimdė vaikelį“.

Kaip akcentavo A. Naruševičienė, vienintelis jos naudojamas būdas padėti žmonėms – apsaugos, koduoti amuletai: „Turiu daug draugų pažįstamų, kurie juos nešioja. Visiems viskas gerai. Turime žmogų, kuris apie tai norėjo papasakoti teismui, tačiau jo niekas nesiklauso“.

Du kartus ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas. Tačiau, kaip mano Alos vyras, viskas atnaujinama dėl konkurencijos būrimo versle: „Neįsivaizduojate, kiek Kaune yra žmonių, kurie namuose, nemokėdami jokių mokesčių, meta kortas ir t. t. Ištisas šešėlinis verslas. Ala jam trukdo ir tai tapo akivaizdu po televizijos laidos, kurioje ji dalyvavo ir kuri buvo tris kartus kartojama“.
Būrimas kortomis, būrėja.

Antrindama vyruiaAiškiaregė klausė, kas paneigs, kad tai iššaukė pavydą, nors iš antplūdžio žmonių, tarp kurių buvo ir labai gerai visuomenėje žinomų, ji turtų teigė neprigyvenusi.

Reikalavo 250 štukų

„Jei aš atsistosiu ant kojų po šitų stresų ir tampymų, kabinete būtinai įsirengsiu filmavimo kameras, kad įrašytų visus pokalbius, visą darbą, viską. Nes pagalbos maldavę žmonės paskui susimoko prieš“, – apmaudu Alai.

Pasak jos, vienas jų narkokurjeriams skolingas 97 tūkst. eurų: „Jo mama į mane iš pradžių kreipėsi pagalbos, o paskui pasakė: „250 štukų moki mums ir niekas tavęs nejudins, tu dar pinigų užsidirbsi“.

Aiškiaregė nesupranta, už ką turi mokėti: teikė paslaugas pagal susitarimą, ėmė atlygį pagal išrašytą kasos pajamų orderį: „Pas mus ant stalo buvo padėtas kainininkas, kuriame nurodytos paslaugų kainos. Nori perki, bet jeigu per brangu ar tos paslaugos nenori, nes pakanka konsultacijos – apsisuki ir išeini“.

Kaip pabrėžė DELFI pašnekovė, ji dirbo dviejuose oficialiai išnuomotuose biuruose, oficialiai veikiančioje uždarojoje akcinėje bendrovėje. Mergaitės, dirbusios draudimo bendrovės Kauno filiale, buvo jos pažįstamos, „pačios labai norėjo seminaro“.

Įspėjo pareigūnas, kurį konsultavo tiriant sunkias bylas

Pasak aiškiaregės, po renginio jai šeštas jausmas pasakė, kad kažkas bus. Netrukus apie planuojamą sąmokslą įspėjo ir policijos pareigūnas, kuris į Alą kreipdavosi pagalbos tirdamas dingusių žmonių ir nužudymų bylas.

„Paskambino telefonu ir paklausė, ar tvarkingai mokame mokesčius, viską darome oficialiai. Turėjo informacijos apie bandymą prieš mane sufabrikuoti bylą. Mes susitikome prie Pažaislio vienuolyno ir jis paprašė papasakoti, ar yra visos sąskaitos ir pan. Pasakiau, kad man nėra ko bijoti, nes viską darau pagal įstatymus“, – prisiminė A. Naruševičienė.

Ala įsitikinusi, kad į kalėjimą nesės, nes nėra už ką: „Pats Dievas mane apgins. Nesu, nebuvau ir nebūsiu kalta, aš galiu gyventi žvelgdama žmonėms tiesiai į akis“.

Į klausimą, kodėl pati sau negalėjo padėti išvengti tokios situacijos, A. Naruševičienė atsakė: „Nei vienas aiškiaregis negali savęs apsaugoti. Gali tik kitas žmogus, tačiau pagalbos į nieką neikreipiau. Aš ramybę ramybę provoslavų vienuolyne, į kurį važiuoju“.

Sukrėtimą, kurį patyrė po pranašystės, įkainojo 13 tūkst. litų

Kaip rašė DELFI, pasiturintys, išsilavinę, dirbantys, visiškai sveiko proto žmonės už sėkmės ir meilės priviliojimą aiškiaregei sumokėjo 400 tūkst. litų.

Pasak prokurorės Linos Svidinskaitės-Ridikės, siekdami sėkmės versle ir asmeniniame gyvenime, A. Naruševičienės klientai gėrė koduotą vandenį, nešiojo amuletus, trynėsi kapų smėliu ir t. t., tačiau neišipildžius lūkesčiams pasijuto apgauti ir padavė jiems paslaugas teikusią aiškiaregę į teismą.

Įdomu tai, jog viena ieškovė siekia susigrąžinti pinigus ne tik už seminarą, kuris nepateisino jos vilčių, bet ir prisiteisti išlaidas auklei, kuri tuo metu prižiūrėjo vaiką. Moralinę žalą, kurią patyrė po sukrėtimo, kai aiškiaregė išpranašavo tragišką dukrelės likimą, ji įvertino 13 tūkst. litų.

Jos kolegė teismui aiškino į mokymus važiavusi su 7 bendradarbėmis. Ala atliko 3 žmonių reinkarnacją – sielų kelionę į praeitus gyvenimus. Pasak moters, prieš pusryčius siūlė atlikti reinkarnaciją ir jai, t. y. 5sibrauti per ją į jos dukters kūną. Ši seminaro dalyvė patirtą žalą įvertino 22 tūkst. litų.

Patikėjo, nes rodė su D. Teišerskyte ir Rusijos prezidentu

Įdomi aiškiaregę į teismą padavusio vyro argumentacija, kodėl patikėjo jos galia. Pareiškime ieškovas rašo iš laidos „Gyvenimas gražus“ sužinojęs, kad Ala išgydo vėžį, nuima prakeiksmus, sutvarko šeimos problemas. „Televizijos laidoje matydamas garsius žmones, tokius, kaip Rusijos prezidentas, seimo narė Dalia Teišerskytė bei didelius pinigus supratau, kad tai yra ne apgaulė ir tai tikra“, – teismui aiškino aiškiaregės klientas.

60 tūkst. litų siekianti prisiteisti kita klientė teigė už pirmą 1,5 val. konsultaciją A. Naruševičienei sumokėjusi 650 litų, už apsauginius amuletus sūnui – 35 tūkst. litų, už amuletus sau 15 tūkst. litų. Gėrė ir įkrautą vandenį, nors po to labai blogai jautėsi. Ieškovė taip pat vyko į seminarą Preiloje, už kurį mokėjo 2000 litų, tačiau nebuvo juo patenkinta, tad panoro susigrąžinti pinigus, kuriuos pridėjo prie Alai mokėtų kitų.

Beprecedentis atvejis ne tik Lietuvoje, bet ir visoje ES

„Byla išnagrinėta, perduota teismui. Išklausęs proceso dalyvių, teismas priims galutinį sprendimą“, – ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europos Sąjungoje precedento neturintį atvejį DELFI komentavo prokurorė Lina Svidinskaitė-Ridikė.

Teisingumo ministerijos darbo grupės parengtame dokumente „Ką vertėtų žinoti magijos paslaugų vartotojams“ teigiama, kad magijos fenomenai nėra patvirtinti mokslo, todėl nėra ir būdų, kaip būtų galima užtikrinti ar išmatuoti magijos paslaugos kokybę. „Nors magijos paslaugų teikėjai dažniausiai žada pamatuojamus dalykus (nusako ateitį, pažada išgijimą, sėkmę gyvenime), šie pažadai retai pateikiami besąlygiškai ar užtikrintai“, – pabrėžiama rašte.

Aiškiaregės advokatui Arūnui Totoraičiui nekeista, jog Lietuvoje būrimo paslaugos nedraudžiamos, nors žmonėms, kurie tokiais dalykais netiki, lengva įžvelgti apgaulės apraiškas.
Arūnas Totoraitis

„Ką galima būtų patarti žmonėms, kurie tikėjo būrimo paslaugomis ir tuo, kad įsigijus brangius amuletus, jų gyvenimas pagerės, tačiau tokios būrėjos prognozės neišsipildė? Žmonės, patikėję būrėja, staiga pasijautė apgauti. Kas dėl to kaltas? Legaliai būrimo paslaugas teikusi būrėja, o gal valstybė, jog tai leidžia arba kaltas mokslas negalintis apčiuopti būrimo paslaugos esmės, nes ji remiasi žmonių tikėjimu?“ – klausė advokatas.

A. Totoraičio žodžiais, Kauno prokuratūra mano, jog kalta būrėja ir valstybės vardu teisėtai veikiančiam žmogui už nekokybiškas būrimo paslaugas siūlo 4 metus laisvės atėmimo. Tačiau lieka neaišku, kaip prokuratūrai pavyko ištirti tai, ko iki šiol nepavyko nei vienam pasaulio mokslininkui – apčiuopti magijos poveikį žmogui.

„Vadovaujantis tokia logika, saugiai Lietuvoje neturėtų jaustis visi teikiantys tikėjimu paremtas paslaugas, nes žmonių tikėjimas labai permainingas. Aš visgi pritarčiau Teisingumo ministerijos darbo grupės parengtoms rekomendacijoms tokių paslaugų vartotojams, kurių esmė būtų tokia: magijos paslaugos - kaip azartiniai lošimai arba spektaklis, kuris vartotojui patiko ar nepatiko, nes dėl skonio nesiginčijama. Vartotojas, būdamas sveiko proto, turi pats prisiimti atsakomybę dėl pasekmių. Už sumokėtus pinigus taip pat. Jie neturi būti grąžinami vien dėl to, kad vartotojui burtai išsisklaidė, tai ko jis tikėjosi neišsipildė ir jis prarado tikėjimą jais“, – įsitikinęs advokatas.

Aiškiaregės gynėjas tikisi, kad sveikas protas nugalės ir Lietuva nenuskambės kaip vienintelė ES valstybė su savo „viduramžiškos dvasios“ teisingumu, nes tokių bylų šiuolaikinė teisė nežino.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (386)