Seimo tyrimo komisijos pirmininkas Arminas Lydeka ketina pateikti Seimui protokolinio nutarimo projektą, kuriame siūloma Seimui duoti sutikimą šį parlamentarą „patraukti baudžiamojon atsakomybėn, jį suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę“. Už tokias išvadas praėjusį penktadienį balsavo 7 komisijos nariai, vienas buvo prieš.
Seimas buvo pavedęs komisijai tyrimą atlikti iki šių metų gruodžio 23 d.
Šių metų gruodžio 9 d. komisijos posėdyje generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Rolandas Stankevičius nurodė, kad „2016 m. liepos 15 d. Specialiųjų tyrimų tarnybos Vilniaus valdyboje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuriame gauti kriminalinės žvalgybos duomenys, liudytojų rašytiniai įrodymai, kiti bylos duomenys apie tai, kad P. Gražulis piktnaudžiavo Seimo nario tarnybine padėtimi“.
Parlamentaras į prokurorų akiratį pateko dėl to, kad „darė įtaką Lietuvos ir Rusijos veterinarinių tarnybų valstybės tarnautojams, kad jie veiktų bendrovės „Judex“ interesais ir savo bei kitų asmenų naudai, gavo turtinę naudą“.
Paties P. Gražulio vertinimu, tai politinė byla, politinis susidorojimas ir tai jis ketina akcentuoti kalbėdamas iš Seimo tribūnos.
Kaip numato Seimo statutas, svarstant Seimo nario asmens neliečiamybės atėmimo klausimą, apsiribojama tik generalinio prokuroro teikime nurodytų faktų interpretavimu, vertinimu arba patikslinimu.
Diskusijose dėl neliečiamybės atėmimo dalyvauja tyrimo komisijos pranešėjas, Seimo narys, kurio asmens neliečiamybės klausimas sprendžiamas, ar kitas jo įgaliotas Seimo narys ir ne daugiau kaip po 2 Seimo narius, pasisakančius „už“ ir „prieš“.
Jeigu tyrimo komisijos išvadoje siūloma patenkinti generalinio prokuroro teikimą, Seimo protokolinis nutarimas sutikti Seimo narį patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę gali būti priimtas, kai už jį balsuoja daugiau kaip pusė visų Seimo narių.
ELTA primena, kad generalinis prokuroras dėl parlamentaro P. Gražulio neliečiamybės panaikinimo kreipėsi pakartotinai, nes 2019 m. birželio 4 d. šį Evaldo Pašilio prašymą Seimas atmetė.