„Jūs, gerbiami savanoriai, per keletą pastarųjų metų gavote progą taikos metu parodyti ką gebate, ko išmokote, ko esate verti. Padėjote ir sveikatos apsaugos sistemai per COVID-19, padėjote ir vidaus reikalų sistemai kartu su pasieniečiais kontroliuoti pasienį, saugodami mūsų sienas. Tuo pačiu metu reikėjo vykdyti ir karinį rengimą, rengtis šalies gynybai. Kartu augdami ne tik kiekybiškai, bet ir kokybiškai dabar jūsų gretose yra 5600 karių. Jūs parodėte mums visiems, kad tėvynės meilė išties yra tikra, nesuvaidinta“, – KASP įkūrimo 32-osios metinėse kalbėjo A. Anušauskas.
„Todėl šiandien leiskite pagerbti jūsų pasiryžimą būti savanorių pajėgose. Ir, be abejo, savanorių pajėgų gimtadienio proga noriu palinkėti tolimesnio augimo, stiprėjimo ir pastangų. Lietuvos valstybė ir jos gynyba reikalauja nepaprastai daug“, – pridūrė jis.
A. Anušauskas priminė, savanoriška krašto apsauga atsirado iškart po Sausio 13-osios, kai Lietuvos kariuomenė darė pirmuosius žingsnius. Ministras neabejoja, kad ir šiandien savanoriai parodytų analogišką drąsą.
ELTA primena, kad antradienį Lietuvoje minimos Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) įkūrimo 32-osios metinės.
Savanoriškoji krašto apsaugos tarnyba buvo įkurta 1991 m. sausio 17 d. po Sovietų Sąjungos bandymo ginkluota jėga nuversti teisėtą Lietuvos valdžią. Jos pirminis tikslas buvo saugoti valstybei svarbius strateginius objektus. Šiuo metu KASP rengia karius savanorius Lietuvos Respublikos sausumos teritorijos ginkluotai gynybai, teikia priimančiosios šalies paramą, dalyvauja tarptautinėse operacijose, teikia pagalbą kitoms valstybės ir savivaldybių institucijoms, vykdo kitas funkcijas. Pajėgose tarnauja 5600 karių savanorių – pagal kario savanorio sutartį savanoriškai įsipareigojusių karo prievolininkų, atliekančių nenuolatinę karo tarnybą. Kovinio rengimo pratybos kariams savanoriams vyksta apie 30 dienų per metus.