„Suaktyvinsime veiksmus ir šventiniu laikotarpiu. Tikėtina, kad dar bus žolės degintojų, daug žmonių trauks į gamtą pasidžiaugti pavasariu. Skatinsime juos su ugnimi elgtis labai atsargiai ir prevenciniais veiksmais sumažinti gaisrų tikimybę“, – pranešime cituojamas Miško apsaugos skyriaus specialistas Dainius Adžgauskas.

Valstybinių miškų urėdijos, Aplinkos apsaugos departamento, Valstybinės miškų tarnybos, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos pareigūnai iki balandžio mėnesio pabaigos planuoja atlikti daugiau kaip 300 reidų visoje šalies teritorijoje.

Ketinama lankytis vietovėse, besiribojančiose su mišku, kur yra didelė tikimybė kilti žolės gaisrams, ir rekreacinėse teritorijose esančiuose miškuose. Pareigūnai ketina apvažiuoti ir pamiškėse esančias sodybas, gausiau lankomas miško poilsiavietes.

Teigiama, kad šiemet miškuose kilo 63 gaisrai, jie nuniokojo 76 hektarų plotą. Pernai tokiu pačiu metu buvo kilę 27 gaisrai, nuniokoję 8 hektarus.

Anot specialistų, tokie gaisrai sunaikina daugybę augalų, vabzdžių, smulkiųjų gyvūnų, perinčių paukščių. Vien per pastarąsias tris dienas liepsnojantį mišką teko gesinti 15 kartų, ugnis sunaikino 8 hektarus miško. Pagrindinė šių gaisrų priežastis – beatodairiškas pernykštės žolės deginimas.

„Tokiu sausu oru pernykštė žolė yra kaip parakas, uždegta plinta akimirksniu ir kelia pavojų patiems žmonėms, pastatams, žaibiškai gali persimesti į durpynus, miškus, pagauti sausą miško paklotę ir išplisti didžiulėje teritorijoje“, – pranešime cituojamas Miško apsaugos skyriaus specialistas D. Adžgauskas.

Valstybinių miškų urėdija prašo visų šalies gyventojų, pastebėjusių degančią žolę ar miške kilusį gaisrą, apie tai pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (14)