Protesto akcijoje daugiausiai dalyvavo vidutinio ir vyresnio amžiaus žmonės, jie mosavo Lietuvos vėliavomis, laike plakatus „STOP MED FAŠIZMUI“, „Stop crime against humanity“ (liet. „Stabdykime smurtą prieš žmoniją“).
Žurnalistams A. Astrauskaitė sakė, kad šiuo metu galiojančios pandemijos valdymo priemonės priešina ir skaldo žmones, atima laisvę pasirinkti.
„Kaip, kaip ir anksčiau, yra tie patys reikalavimai. Negalima žmonių prievartauti, (...) o dabar daromas tiesiog valstybės mastu šantažas – jeigu nesiskiepysi, privalėsi atnešti medicininį tyrimą už savo pinigėlius, tik tada dirbsi. Kodėl sveikas žmogus turi tirtis“, – kalbėjo moteris.
Vienoje iš A. Astrauskaitės paskyrų socialiniame tinkle „Faceebok“ nurodoma, jog protesto akcija taip pat nukreipta prieš galimybių pasą, kaukių dėvėjimą.
Protesto akcijos dalyviai, susirinkę Katedros aikštėje, vėliau Gedimino prospektu patraukė link Seimo ir grįžto atgal iki Vyriausybės, kur sakė kalbas, kritikavo valdžią.
Kaip BNS informavo Vilniaus apskrities policijos atstovė spaudai Julija Samorokovskaja, mitingą stebėjo ir uniformuoti, ir neuniformuoti pareigūnai. Policijos duomenimis, į protesto akciją susirinko kiek daugiau nei 150 žmonių.
Pasak sostinės pareigūnų atstovės, mitingo metu sulaikyti du protesto akcijai oponuojantys žmonės, jiems surašyti administracinio nusižengimo protokolai. Vienas iš jų buvo neblaivus, asmuo pristatytas į komisariatą.
„Jie buvo ne renginio dalyviai, galima būtų juos pavadinti oponentais“, – sakė J. Samorokovskaja.
Sostinės valdžia buvo išdavusi leidimą protesto akcijai iki 500 žmonių. Mitinguoti planuota iki 15 valandos, panašiu metu, anot pareigūnų, žmones ir išsiskirstė.
A. Astrauskaitės rugpjūčio 10 dieną organizuotas mitingas prie Seimo virto riaušėmis. Dabar dėl jų atliekamas ikiteisminis tyrimas. Įtarimai dėl riaušių pareikšti daugiau nei pusšimčiui žmonių.