R.Rekerta atsistatydinimo prašymus sakė parašęs praėjusią savaitę ir įteikęs juos Seimo pirmininkei Irenai Degutienei bei Aukščiausiojo Teismo pirmininkui Gintarui Kryževičiui, kurio teikimu jis buvo paskirtas į VTEK vadovus.
"Prašymą parašiau praėjusią savaitę, ir toliau jau Seimas nuspręs", - sakė R.Rekerta.
Teisininkas R.Rekerta VTEK pirmininku buvo paskirtas 2010 metų gegužę.
A.Kubilius kol kas neįvertintas
DELFI primena, kad vadovaujant R. Rekertai, neigiamų VTEK įvertinimų sulaukė daugelis aukštas pareigas užimančių politikų. Bene garsiausias VTEK sprendimas priimtas dėl ūkio ministro Dainiaus Kreivio parašo po paramos skyrimu mokyklų renovavimo projektams, kuriuos vykdyti pavesta jo motinos iš dalies valdomai bendrovei. Po neigiamo VTEK sprendimo D. Kreivys pasitraukė iš ministro posto, o etikos sargus padavė į teismą, tačiau teismuose nieko nepešė.
R. Rekertos vadovaujama VTEK taip pat neigiamai įvertino Vilniaus merą Artūrą Zuoką, vicemerą Romą Adomavičių, Kauno milijonierių bei tarybos narį Visvaldą Matijošaitį. Visiems jiems neigiamą VTEK įvertinimą užtraukė balsavimas dėl nekilnojamojo turto (NT) mokesčio tarifų, mat patys politikai valdo komercinės paskirties NT.
Neseniai VTEK nubaudė ir Vilniaus rajono merę Mariją Rekst. Ji, etikos sargų nuomone, yra nuolatiniame interesų konflikte, mat rajono savivaldybės administracijos direktorė Liucina Kotlovska, tiesiogei pavaldi merei, yra M. Rekst dukterėčia.
Beje, VTEK vis dar nepriėmė sprendimo dėl aukščiausio politiko, etikos sargams apskūsto per R. Rekertos kadenciją. Premjeras Andrius Kubilius VTEK akiratyje atsidūrė dėl susirašinėjimo su Rusijos kompanija „Gazprom“, kuriame minima bendrovė „Achema“, valdoma Achemos grupės“, vienos stambiausių A. Kubiliaus vadovaujamų konservatorių rėmėjų. „Darbiečiai“ apskundė premjerą, tvirtindami, esą jo laiškai padėjo „Achemai“ susitarti dėl ilgalaikės dujų tiekimo sutarties. Pats A. Kubilius neigia daręs šiam procesui kokią nors įtaką.
Tyrimas dėl premjero VTEK pradėtas vasario 21 d. Praėjo jau keturi mėnesiai, tačiau etikos sargai verdikto dar nepriėmė.
Premjeras delsė pasiūlyti naują narį
Nuo balandžio pradžios VTEK nario nepaskiriantis premjeras Andrius Kubilius pirmadienį, dar prieš pasklidus žiniai viešai apie VTEK vadovo atsisttydinimą, žadėjo naują narį pasiūlyti artimiausiu metu.
"Aš tikrai ieškau geriausio sprendimo ir manau, kad artimiausiu metu pasiūlysim", - pirmadienį žurnalistams sakė A.Kubilius.
VTEK jau beveik tris mėnesius veikia turėdama tik keturis narius.
Ministro pirmininko tarnyba kol kas nesėkmingai ieško, kuo pakeisti kadenciją VTEK baigusį ir iš jos balandžio pradžioje pasitraukusį Rytį Juozapavičių.
R.Juozapavičius VTEK nariu penkerių metų kadencijai tuometinio ministro pirmininko Gedimino Kirkilo teikimu buvo paskirtas 2007 kovo 22-ąją. Pasibaigus kadencijai jis paprašė premjero būti atleidžiamas.
Šiuo metu VTEK narių pareigas eina Elena Vaitiekienė, Deivydas Rimkevičius, Dalia Paulauskaitė. Ir ir pirmininko pareigų atsistatydinantis Remigijus Rekerta.
Komisija sudaroma iš penkių narių, skiriamų iš nepriekaištingos reputacijos, aukštąjį universitetinį išsilavinimą turinčių Lietuvos piliečių. Komisijos narys yra valstybės pareigūnas.
Pagal Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos įstatymą, VTEK pirmininkas ir nariai, eidami tarnybines pareigas yra nepriklausomi ir vadovaujasi tik įstatymais, dirbant šioje institucijoje jiems draudžiama dalyvauti politinių partijų veikloje. Komisijos nario kadencijos laikas yra penkeri metai. Tas pats asmuo komisijos nariu gali būti ne daugiau kaip dvi kadencijas iš eilės.
Po vieną narį Seimui teikia prezidentas, Seimo pirmininkas, premjeras, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas ir Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas. Komisijos sudėtį tvirtina Seimas.