Prezidentas taip pat pažadėjo apsvarstyti konservatorių siūlymą įtraukti į Valstybės gynimo tarybą narį iš Seimo opozicijos.

Trečiadienį, pirmą kartą po to, kai spalio mėnesį buvo išrinktas naujos kadencijos Seimas prezidentas susitiko su Seimo frakcijų vadovais.

„Atnaujindamas bendradarbiavimą su Seimu, prezidentas tikisi, kad naujai išrinktas Seimas jau baigia savitvarkos darbus ir su Vyriausybe efektyviai įgyvendins Lietuvai svarbius reikalus", - po Seimo frakcijų vadovų susitikimo su šalies vadovu žurnalistams kalbėjo prezidento atstovė spaudai Rita Grumadaitė.

Į Prezidentūrą atvykę parlamentarai su prezidentu sutarė, kad šalies vadovas artimiausiu metu surengs atskirus susitikimus su kiekvienos Seimo frakcijos atstovais.

„Prezidentas neketina kištis į Seimo vidaus reikalus ir vidaus darbus. Tačiau kuomet yra svarstomi nacionalinės reikšmės klausimai, tokie kaip savivaldos, mokesčių reforma arba daug diskusijų susilaukęs archyvų įstatymas, prezidentas tikrai neketina likti nuošalyje ir aktyviai dalyvaus priimant kraštui aktualius sprendimus“, - sakė R.Grumadaitė.

Su prezidentu susitikę Seimo nariai su šalies vadovu aptarė mokesčių reformos, tiesioginių merų rinkimų, sveikatos apsaugos, archyvus reglamentuojančių įstatymų klausimus. Liberalų demokratų frakcijos seniūnas Valentinas Mazuronis susitikimo metu šalies vadovo dar sykį prašė atkreipti dėmesį į badaujančius parlamentarus. Mat dar praėjusią savaitę liberaldemokratai kreipėsi į prezidentą viešu laišku, kad jis "nedelsiant" susitiktų su liberaldemokratais ir aptartų streiko akciją pareiškusių Seimo narių padėtį.

„Tačiau prezidentas nemato būdų ir priemonių, kaip jis galėtų pakeisti Seimo sprendimą. Kartu prezidentas tikisi, kad Seimas ras jėgų, įtakų ir galių, kad šie du Seimo nariai nutrauktų šią sveikatai pavojingą bado akciją“, - pažymėjo R.Grumadaitė.

Tėvynės sąjungos frakcijos seniūnė Irena Degutienė po susitikimo su V.Adamkumi teigė paprašiusi prezidento, jog ateityje į Valstybės gynimo tarybos sudėtį būtų įtrauktas ir Seimo opozicijos atstovas. Pasak konservatorės, Seimo opozicinių frakcijų vadovai sulaukė atsakymo, jog jis šią galimybę apsvarstys.

„Kadangi Valstybės gynybos taryboje nėra jokio opozicijos atstovo, pasiūlėme, kad į ją jis būtų įtrauktas“, - teigė I.Degutienė.

DELFI primena, kad prezidento vadovaujama VGT svarsto ir koordinuoja svarbiausius valstybės gynybos klausimus. Jos nutarimai yra rekomendacinio pobūdžio.

Šiuo metu VGT nuolatiniai nariai yra šalies vadovas, premjeras, Seimo pirmininkas, krašto apsaugos ministras bei kariuomenės vadas.

R.Grumadaitės teigimu, vykęs susitikimas su parlamentarais buvo naudingas abejoms pusėms. „Jau yra daug naujų klausimų, kuriais bus papildyta prezidento darbotvarkė kituose susitikimuose. Tie klausimai galėtų būti - energetikos strategija, Lietuvos karių dalyvavimas misijoje Afganistane ir kiti smulkesni dalykai", - aiškino prezidento atstovė spaudai.

Susitikime su prezidentu dalyvavęs Seimo Naujosios sąjungos frakcijos seniūno pavaduotojas Vaclavas Stankevičius teigė, jog šalies vadovo ir Seimo bendradarbiavimas ir iki šiol buvęs gana geras. Tačiau, jo nuomone, susitarimas rengti susitikimus su Seimo frakcijomis šį bendradarbiavimą sustiprins dar labiau.

„Dėl bendradarbiavimo nematome jokių problemų ir šiandien buvo pasikeista nuomonėmis, kad prezidento patarėjai gali lankytis mūsų komitetų posėdžiuose. Mes nemanysime, kad tai yra kišimasis į mūsų darbą“, - dar pastebėjo Seimo narys.

DELFI primena, dalis valdančiųjų bei opozicinių frakcijų atstovų anksčiau yra kritikavę V.Adamkų už tai, kad prieš teikdamas savo pasiūlymus, ar prieš paskelbdamas savo poziciją konkrečiais klausimais, prezidentas dažnai nesitaria su Seimu.

Teigiama, kad būtent dėl šios priežasties Seimas iš pirmo karto nepatvirtino prezidento teiktos kandidatės Tomos Birmontienės kandidatūros į Konstitucinio Teismo teisėjas.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją