„Esu nustebęs šiandieniniu prokuratūros sprendimu inicijuoti bylą. Vis tik neabejoju teisingumu, be to, žinau, jog gyvename šalyje, kurioje galima klysti“, – savo „feisbuko“ paskyroje rašo A. Bagdonas.

Todėl politikas tikina bendradarbiausiantis su teisėsauga.

„Atsisakysiu teisinės neliečiamybės, bendradarbiauju ir bendradarbiausiu su prokurorais, padėsiu jų darbe kiekviename žingsnyje, su Valstybe esu sąžiningai atsiskaitęs ir lauksiu teisingo sprendimo ramybėje. Tarnauti Lietuvai yra didžiausia mano gyvenimo garbė ir atsakomybė. Tikiuosi išsaugoti žmonių pasitikėjimą manimi, mano tarnyste Tėvynei, taip pat tikėjimą sąžininga politika, kurią pasirenka kartais žioplų poelgių padarantys žmonės“, – akcentuoja politikas.

Parlamentaras pateikia ir savo paaiškinimą, kodėl dėl jo savivaldybės tarybos nario veiklai skirtų lėšų panaudojimo galėjo kilti klausimų.

„Ginčo objektas, 2019-2020 metai, ir mano kaip tuometinio Neringos savivaldybės tarybos nario klaidingai deklaruoti atsiskaitymai už kurą, kurios bendra suma siekia 580 eurų. Klaidingai pateikti kuro atsiskaitymai – viso 12 iš kelių šimtų (!) atsiskaitymų per kelerius metus. Įdomu, jog klausimų kilo dėl 12-kos klaidingai deklaruotų atsiskaitymų, esminė aplinkybė – automatinėse degalinėse“, – teigia A. Bagdonas.

„Kas nevairuoja, pasidalinsiu: kelioms skirtingoms kuro pompoms aptarnauti naudojamas 1 kompiuteris. Įsipylęs kuro turi pasirinkti vieną iš kelių mygtukų ekrane. Jį paspaudus ir gauni apmokėjimo sąskaitą. Jei būsi neatidus, gausi kito žmogaus sąskaitą su kita suma, svetima mokėjimo kortele. Mano klaidingai pateikti atsiskaitymai apima trumpą kelių mėnesių laikotarpį. Visi atsiskaitymai – būtent automatinėse degalinėse. Suprantu, kad tai klaida, prisiimu už ją atsakomybę. Tas laikotarpis man asmeniškai buvo labai sudėtingas dėl svarbių šeimyninių aplinkybių“, – akcentuoja jis.

Todėl politikas leidžia suprasti, kad jam gresiantys įtarimai „čekiukų“ byloje neturi pagrindo.

„Visą darbo Neringos miestui laiką teikiau darbo patirtų išlaidų ataskaitas, kurias tikrino Neringos savivaldybės apskaitos skyrius ir tik tuomet buvo kompensuojamos mano su darbu susijusios išlaidos. Nesu gavęs jokių pastabų iš savivaldybės, auditas taip pat nepastebėjo mano sumaišytų sąskaitų“, – tikina A. Bagdonas.

„Žinau, kad iš politiko reikalaujame maksimaliai daug. Vis tik galiu tik apeliuoti į pareigūnų ir man teisę juos atstovauti parlamente patikėjusių žmonių žmogiškumą. Tarnyba Seime, deja, neapsaugo nei nuo netekčių, nei sunkių ligų, nei skaudžių išgyvenimų, kaip ir kiekvieną mūsų“, – taip pat pažymi politikas.

Gali būti pateikti įtarimai dėl sukčiavimo, piktnaudžiavimo

Generalinė prokurorė Nida Grunskienė trečiadienį pasirašė ir išsiuntė kreipimąsi Seimui dėl Seimo nario Andriaus Bagdono teisinės neliečiamybės panaikinimo – jam gresia įtarimai baudžiamojoje byloje, galimi nusikaltimai galėjo būti padaryti politikui einant Neringos savivaldybės tarybos nario pareigas.

Politikui gali būti pateikti įtarimai dėl sukčiavimo, piktnaudžiavimo ir t.t.

Generalinės prokurorės prašymas pateiktas įvertinus ikiteisminiame tyrime, susijusiame su 2019–2023 metų kadencijos Neringos savivaldybės tarybos narių išlaidų, patirtų vykdant pareigas, kompensavimu, turimus duomenis ir nustatytas faktines aplinkybes, skelbia prokuratūra.

„Šie duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad Andriaus Bagdono, nurodytu laikotarpiu ėjusio Neringos savivaldybės tarybos nario, Kontrolės komiteto pirmininko bei Biudžeto, finansų ir ūkio valdymo komiteto nario pareigas, veiksmuose yra požymių nusikalstamų veikų, numatytų Baudžiamojo kodekso 300 str. „Dokumento suklastojimas ar disponavimas suklastotu dokumentu“ 1 dalyje, 182 str. „Sukčiavimas“ 1 dalyje ir 228 str. „Piktnaudžiavimas“ 2 dalyje“, – rašoma prokuratūros pranešime.

Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekse įtvirtinta, kad nusikalstamą veiką padariusiam asmeniui, kuris baudžiamojon atsakomybėn gali būti patrauktas tik kompetentingos institucijos leidimu, baudžiamasis procesas pradedamas, tačiau jam negali būti surašytas pranešimas apie įtarimą, jis negali būti apklausiamas kaip įtariamasis ar pripažįstamas įtariamuoju, negali būti suimamas ar kitaip suvaržoma jo laisvė.

Generalinio prokuroro pateiktas prašymas dėl Seimo nario asmens neliečiamybės panaikinimo yra nagrinėjimas ir sprendimas dėl to priimamas Seime, Seimo narių posėdžio metu.

Čmilytė-Nielsen: A. Bagdonas suspenduos narystę Liberalų sąjūdyje

Generalinei prokurorei pasikreipus į Seimą dėl parlamentaro Andriaus Bagdono teisinės neliečiamybės panaikinimo, Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen tikina, kad frakcijos kolega pasinaudos Seimo statuto galimybe ir sutiks imunitetą naikinti supaprastinta tvarka. Be to, pažymėjo Seimo vicepirmininkė, A. Bagdonas turės suspenduoti narystę Liberalų sąjūdyje.

Viktorija Čmilytė-Nielsen

„Kaip ir visas panašias istorijas vertinu vienareikšmiškai blogai. Andrius Bagdonas turėtų imtis visų priemonių, kad kuo greičiau būtų atsisakyta neliečiamybės – tą jis manau ir padarys, pasinaudos Seimo statuto numatyta galimybe nevilkinti proceso“, – trečiadienį Eltai sakė V. Čmilytė-Nielsen, patikinusi, kad po prokuratūros žinios kalbėjosi su A. Bagdonu.

„Kaip ir panašiose situacijose yra buvę, jis suspenduos narystę partijoje iki tol, kol baigsis teisiniai procesai“, – pažymėjo ji.

Skvernelis tikisi, kad generalinė prokurorė dėl A. Bagdono teisinės neliečiamybės panaikinimo į Seimą kreipsis ketvirtadienį

Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis viliasi, kad ketvirtadienį vyksiančio plenarinio posėdžio metu generalinė prokurorė Nida Grunskienė parlamentui pateiks kreipimąsi dėl liberalo Andriaus Bagdono teisinės neliečiamybės panaikinimo. Anot jo, veikiausiai Liberalų sąjūdžio atstovas neliečiamybės atsisakys supaprastinta tvarka.

„Manau, kad kiekvieno interesas yra tokį sprendimą padaryti. Jau yra prokurorės kreipimasis ir tikiuosi, kad turėsime supaprastintą teisinės neliečiamybės panaikinimo procesą“, – trečiadienį žurnalistams teigė S. Skvernelis.

„Derinama, kad tai įvyktų rytoj“, – nurodė jis, paklaustas, kada generalinė prokurorė kreipimąsi ketina teikti Seimui.

Pasak parlamento vadovo, po to, kai paaiškėjo, kad yra inicijuojamas A. Bagdono teisinės neliečiamybės panaikinimas, kol kas su politiku kalbėtis neteko.

„Bendrauti neteko, bet turbūt tai eilinis vadinamosios „čekiukų“ istorijos herojus. (...) Praeities šešėliai, kurie nors buvo pakankamai seniai, pasiveja. Visa istorija su „čekiukų“ skandalu palietė ne tik savivaldos politikus, bet ir tuos savivaldos politikus, kurie pateko į Seimą“, – pabrėžė S. Skvernelis.

„Tačiau apie Seimą tai nepasakys nieko blogo, nes tai yra susiję ne su Seimo nario veiklos metu padarytais pažeidimais“, – aiškino jis.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (12)