Ketvirtadienį laidoje „Delfi diena“ nuotoliu kalbintas meras A. Vaitkus nupasakojo, kaip didelis kiekis vandens iš Kretingos rajono atsirito iki Klaipėdos.

„Stichija, kuri vis labiau pastebima Lietuvos teritorijoje, tampa tokia įprasta situacija rudens, žiemos ir pavasario periodu. Baltijos jūroje apskritai per paskutinius 20 metų pakilęs nuo 7 iki 10 cm ir daro pakankamai didelę įtaką tiek Kuršių marių vandens lygiui, tiek Danės upei, kuri įteka į Kuršių marias.

Kadangi Danės upės aukštupys yra Kretingos rajone, vandens pritekėjimas į šią upę ir debito išaugimas upės žiotyse yra pasekmė to, kas ateina iš rajono. Liūtys, kurios yra užsitęsusios paskutines keletą dienų, yra padariusios savo“, – komentavo A. Vaikus.

Situacija Klaipėdoje, pasak jo, valdoma.

„Administracijos žmonės ties problematika ir stebėjimu dirba nuo vakar dienos. Mes stebim situaciją, Laistų sodų padėtį, kur buvo apsemti keliai, buvo apsemta elektros transformatorinė. Galbūt, situacija kiek sudėtingesnė buvo Mažojo Kaimelio rajone <...>.

Situacijos šiandieną yra toliau stebimos, gyventojai kažkokių ypatingų pagalbų arba kažkokių ypatingų vietų, į kurias reikėtų reaguoti miesto administracijai ar pavaldžiom institucijom, šiai dienai, šiai minutei nenurodo“, – tikino Klaipėdos meras.

Arvydas Vaitkus

Jis pasakojo, kad miestui teks imtis naujų papildomų priemonių kovai su galimais potvyniais.

„Kai Danės upėje pakyla vanduo ir pasikelia nuo įprastinio lygio apie 30 cm į viršų, tie kolektoriai, kurie buvo pastatyti prieš 30–50 metų, šiandieną jau yra apsemiami. Kaip nujausdami prieš pusę metų, pradėjus vadovauti Klaipėdos miestui, jau tada sakėme, kad reikia kurti hidromodeliavimo projektus ir matyti, kaip su ta stichija reikės susivaldyti tiek Danės gatvėje, kuri yra šalia Danės upės, tiek senamiesčio rajone statant, galbūt, naujus hidrosiurblius, kurių pagalba vanduo būtų išstumiamas į Danės upę, į Kuršių marias, tuo pačiu ir į Baltijos jūrą per prievartą.

Gamta ir gamtos pokyčiai Lietuvoje labai aiškiai indikuoja, kad be naujų priemonių stichija kažkada užvaldys ir ji bus sunkiai suvaldoma“, – apibendrino A. Vaitkus.

O dabar, jo teigimu, miestas pravažiuojamas, situacija stabilizavosi: „Iki maždaug 14 val. Vandens lygis kilo, dabar yra stabilizacija. Tikimės, kad, jeigu nebus didelių liūčių, situacija palaipsniui gerės.“

Klausimas dėl potvynio padarytos žalos, anot mero, kol kas per ankstyvas.

Potvynis Kretingoje prasidėjo antradienį po pietų, kai iškrito kone viso lapkričio mėnesio kritulių kiekis. Dėl smarkių liūčių rajono savivaldybė surengė ekstremalių situacijų valdymo posėdį ir paskelbė ekstremalią situaciją dėl taršos pavojaus, į aplinką teko paleisti nuotekų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)