Pasak tarnybos, tokia priėmimo tvarka buvo diskriminuojanti.
„Sudaromos nevienodos sąlygos vaikams būti priimtiems į gimnaziją, priklausomai nuo jų tėvų socialinės padėties. Konstatuotina, kad tokiu būdu vaikai yra tiesiogiai diskriminuojami socialinės padėties pagrindu“, – rašoma tarnybos sprendime.
Vis dėlto kontrolieriaus tarnyba džiaugiasi, jog gimnazija savo iniciatyva ėmėsi situaciją spręsti.
Pasak tarnybos, gimnazijos vadovybė padėkojo už tai, kad ji atkreipė dėmesį į lygių galimybių principui prieštaraujantį punktą, o mokyklos direktorė pasirašė įsakymą, kuriuo šis kriterijus išbrauktas.
„Dažnai lygių galimybių pažeidimai padaromi dėl nežinojimo. Smagu, kad pradėjus tyrimą mokyklos administracija objektyviai paaiškino susidariusią situaciją ir, nors nebuvo atskirai raginta, pati ėmėsi užtikrinti, kad vaikai būtų priimami vienodomis sąlygomis“, – kontrolieriaus tarnybos pranešime cituojama laikinai lygių galimybių kontrolierės pareigas einanti Seimo kontrolierė Milda Vainiutė.
Mokyklos apraše, reglamentuojančiame moksleivių priėmimo tvarką, buvo įtvirtinta, kad 1 balas iš galimo 21 skiriamas tiems kandidatams, kurių tėvai turi menininko profesiją.
Pasak tarnybos, diskriminacijos bylų praktikoje vadovaujamasi nuostata, kad apsauga nuo lygių galimybių pažeidimų galioja ir tada, kai su žmogumi elgiamasi mažiau palankiai dėl jo sąsajų su kitu asmeniu, pasižyminčiu įstatymų ginamais tapatybės bruožais.
Tai galioja ir atvejams, jeigu vaikai diskriminuojami dėl tėvų profesijos.
Šią situaciją tarnyba nagrinėjo gavusi į gimnaziją nepriimto vaiko tėvų skundą, tačiau nustatyta, jog šeima nepateikė jokių motyvaciją mokytis pagrindžiančių dokumentų.
Atsižvelgus į tai, bei į tai, kad diskriminacinę tvarką gimnazija pakeitė, tyrimas buvo nutrauktas.