Laikinoji reikalų patikėtinė Asta Andrijauskienė BNS sakė, kad stebėti teismo posėdžio be jos taip pat atvyko Prancūzijos, JAV, Vokietijos ir ES delegacijos atstovai.

„Posėdis buvo paskelbtas uždaru ir mes turėjome išeiti“, – sakė diplomatė.

Baltarusijos nepriklausoma žiniasklaida pranešė, kad stebėti teismo proceso nebuvo leista ir jos žurnalistams.

Kaltinimai byloje pateikti nepriklausomo naujienų portalo tut.by žurnalistei Kaciarynai Barysevič ir gydytojui Arciomui Sarokinui.

Jie kaltinami medicininės informacijos apie Ramaną Bandarenką paskelbimu.

31 metų buvęs karys R. Bandarenka mirė lapkričio 12 dieną po konflikto viename Minsko rajonų. Žiniasklaidos pranešimuose buvo sakoma, kad lapkričio 11-osios vakarą jam išėjus į savo kiemą nepažįstami kaukėti žmonės atvažiavo nuimti nuo tvoros baltos ir raudonos spalvų juostelių. Kilo konfliktas, R. Bandarenka buvo pastumtas ir susitrenkė galvą, o vėliau ligoninėje mirė.

Jo žūtis sukėlė didelį atgarsį visuomenėje. Į atsisveikinimo su R. Bandarenka ceremoniją lapkritį susirinko tūkstančiai žmonių.

Tyrėjai vėliau teigė, kad R. Bandarenka buvo apsvaigęs nuo alkoholio, tačiau nepriklausoma Baltarusijos žiniasklaida citavo gydytoją, kuris sakė, kad jo organizme alkoholio nerasta.

K Barysevič ir A. Sarokinas suimti nuo lapkričio. Jei teismas pripažins K. Barysevič ir A. Sarokino kaltę, jiems gresia iki trejų metų nelaisvės.

K. Barysevič, kuri vilkėjo ryškiai raudoną švarkelį, sėdėdama kaltinamųjų narve šypsojosi kameroms ir rodė širdelę – populiarų Baltarusijos opozicijos rankų gestą.

Prokurorai tvirtina, kad 36-erių K. Barysevič įtikino 37-erių A. Sarokiną atskleisti informaciją apie protestuotoją ir pasidalinti su žurnalistais jo medicininių dokumentų kopijomis.

„Tikiuosi teisingo teismo“

R. Bandarenkos motina Jelena žurnalistams teismo pradžioje sakė, kad K. Barysevič ir A. Sarokinas „nepažeidė jokių įstatymų“ ir turėjo jos leidimą dalytis informacija apie sūnų.

„Tikiuosi teisingo teismo“, – moterį citavo tut.by.

Anksčiau šią savaitę Baltarusijos Generalinė prokuratūra pranešė iškėlusi baudžiamąją bylą dėl R. Bandarenkos mirties, bet pažymėjo nenustačiusi, kad su aktyvisto kūno sužalojimu būtų susiję vidaus reikalų institucijų darbuotojai.

Baltarusijoje jau daugiau kaip pusę metų tęsiasi masiniai protestai prieš rugpjūčio 9-osios prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas autoritarinis prezidentas Aliaksandras Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų, rezultatus. Opozicija ir Vakarų demokratijos tuos rinkimus laiko suklastotais.

Minsko režimas ėmė malšinti tas demonstracijas, panaudodami gumines kulkas, ašarines dujas ir vandens patrankas. Šie saugumo pajėgų veiksmai pareikalavo kelių žmonių gyvybių. Tūkstančiai žmonių atsidūrė už grotų, o dar šimtai teigia, jog buvo kankinami sulaikymo vietose.

Europos Sąjunga pasmerkė R. Bandarenkos mirtį ir susidorojimą su protestuotojais paskelbdama sankcijų A. Lukašenkai ir jo sąjungininkams.

Tačiau Maskva tvirtai palaiko A. Lukašenką, o Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas turėtų susitikti su juo kitą savaitę.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (189)