Skirtingai nei dienomis, kai vyko išankstinis balsavimas, balsavimas specialiuose paštuose ir namuose, didžiąją rinkimų dieną ypač daug pranešimų – daugiau nei trečdalis – buvo gauta dėl nekokybiško rinkimų komisijų narių darbo.
Tradiciškai, kaip ir kiekvienų rinkimų metu, kartojasi tos pačios Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK), apygardų bei apylinkių rinkimų komisijų klaidos. Dažniausiai „Baltąsias pirštines“ pasiekė pranešimai apie neantspauduotas ar blogai plombuotas balsadėžes, neantspauduotus biuletenius, pažymėtus kandidatų sąrašus balsavimo kabinose, skirtingus atvejus dėl kompiuterinės sistemos trukdžių.
„Baltosios pirštinės“ primena, kad rinkimų komisijų klaidų pasitaikė ir per pirmąsias rinkimų dienas – komisijų nariai neatvykdavo į balsavimus namuose ar specialiuose paštuose, pastaruosiuose balsavimuose agituojama, neužtikrinamas balsavimo slaptumas, į rinkėjų sąrašus neįtraukti rinkėjai ir t.t. Pagrindinę rinkimų dieną daugybę piliečių papiktino ir užstrigusi kompiuterinė sistema.
„Žiūrint į bendrą šių rinkimų paveikslą, kur matomas aiškus teigiamas pokytis, kad mažėjo rinkėjų papirkimo atvejų, išryškėja kita labai svarbi rinkimų sistemos spraga – nekokybiškas rinkimų komisijų darbas. Šios spragos turi būti išanalizuotos ir inicijuojami atitinkami pokyčiai“, – teigia Visuomeninės organizacijos „Baltosios pirštinės“ vadovė Marija Šaraitė.
Apskaičiavus bendrą pranešimų apie galimus pažeidimus statistiką, daugiausia skundų pagrindinę rinkimų dieną „Baltosios pirštinės“ sulaukė dėl galimų rinkimų agitacijos pažeidimų – tokie skundai vyravo kiekvieną rinkimų dieną.
„Baltosios pirštinės“ gavo informacijos apie 18 galimų rinkėjų papirkimo ir pavėžėjimo atvejų. Daugeliu iš jų, ieškant informacijos, įrodymų, tiriant situaciją, savanoriai sėkmingai bendradarbiavo su Lietuvos policija.
Visuomeninė organizacija „Baltosios pirštinės“ – nepolitinė rinkimų stebėjimo organizacija Lietuvoje.