Kaltinamųjų suole turėtų sėdėti ir Seimo narė Vitalija Vonžutaitė, tačiau ji į teismo posėdį neatvyko. Teismui advokatai ketina įteikti pažymą, kad parlamentarė dėl sveikatos būklės negali dalyvauti.

Seimo narės advokatas Arūnas Petrauskas teismui pateikė V. Vonžutaitės pareiškimą ir gegužės 13 d. medikų išduotą pažymą, kurioje nurodyta, kad ji dėl ligos negalės dalyvauti teisme iki gegužės 27 d. Kuo serga V. Vonžutaitė, advokatas nenurodė, bet užsiminė, jog tai galėtų paaiškinti tik neviešame teismo posėdyje.

V. Vonžutaitė teismo paprašė atidėti bylos nagrinėjimą, nes byloje yra sprendžiamas jos likimas ir priimtas nuosprendis (nutartis) gali turėti lemiamą įtaką ne tik jos, bet ir vaikų gyvenimui.

Kokia serga liga ir kiek laiko gali užtrukti V. Vonžutaitės gydymas, teisėjų kolegija nusprendė svarstyti uždarame posėdyje – tai yra susiję ne tik su Seimo narės privačiu gyvenimu, bet ir sveikata.

Kaip pažymėjo trijų teisėjų kolegijai pirmininkaujanti teisėja Violeta Ražinskaitė, teisiama Seimo narė savo pareiškime nurodė įvairias su jos sveikata susijusias aplinkybes, į kurias privalėtų atsižvelgti teismas. Šių aplinkybių teisėja nepagarsino – tai privati informacija.

Po pertraukos teisėjai nutarė kreiptis į gydymo įstaigą ir pasiaiškinti dėl V. Vonžutaitės ligos pobūdžio bei ar dėl sveikatos būklės galėtų dalyvauti kituose suplanuotuose posėdžiuose.

Bylos nagrinėjamą teismas planavo tęsti gegužės 28 d., bet paaiškėjo, kad tuo metu kaltinamieji yra užimti.

„Mes domimės Seimo įvykiais ir turime informacijos iš oficialaus Seimo tinklalapio, kad V. Gapšys yra deleguotas į komandiruotę gegužės 26-28 d. į Japoniją“, – pareiškė teisėja V. Ražinskaitė ir pasidomėjo, kodėl Seimo narys iš anksto neinformavo, kad ketina išvykti į užsienį.

V. Gapšys turėjo pasiteisinimą – dar nėra nusipirkęs lėktuvo bilietų, nes jie yra negrąžinami. Jis pabrėžė, kad neprivalo išvykti į komandiruotę, bet mielai atliktų savo pareigas, todėl pasiūlė bylą nagrinėti viename posėdyje jam nedalyvaujant.

Kad gegužės 27-28 d. negalėtų teismo posėdyje, pareiškė ir V. Uspaskichas, pažymėjęs, jog tuo metu yra suplanuoti Europos Parlamento posėdžiai.

Vis dėlto teisėjai nutarė bylos nagrinėjimą tęsti gegužės 28 d., nors kaltinamųjų advokatai teismo taip pat prašė duoti laiko jiems susipažinti su ekspertizių, kurios buvo atliktos iš naujo Lietuvos apeliacinio teismo prašymu, išvadomis. Šiame posėdyje V. Gapšys galės nedalyvauti, jeigu raštu nurodys, kad išvyksta į komandiruotę. Bet V. Uspaskichui teisėjai išimčių nepadarė – posėdžiai buvo iš anksto suplanuoti, todėl grafikas nebus keičiamas.

Kitame posėdyje jau turėtų dalyvauti ne tik V. Vonžutaitė, bet ir pagarsintos ekspertizių išvados.

V. Uspaskicho ir „darbiečių“ baudžiamoji byla ilgą laiką nebuvo nagrinėjama, nes teismas byloje buvo paskyręs rašysenos, ūkinės-finansinės veiklos ir kompiuterinės ekspertizes. Be to, į Europos Parlamentą išrinktas V. Uspaskichas buvo įgijęs teisinę neliečiamybę.

Vilniaus apygardos teismas yra nusprendęs, kad DP įkūrėjas V. Uspaskichas turi kalėti ketverius metus, parlamentarė Vitalija Vonžutaitė – trejus, o buvusi partijos iždininkė Marina Liutkevičienė – vienerius. Savo, kaip partijos pirmininko, įgaliojimus sustabdęs Vytautas Gapšys nuteistas švelniausia bausme – jam skirta piniginė bauda.

V. Uspaskichas su bendražygiais nesutinka su šiuo teismo nuosprendžiu, jį yra apskundę ir prokurorai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (300)