Tokiomis mintimis A. Belickaitė dalijosi savo „Facebook“ paskyroje po to, kai penktadienį Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nenustatė interesų konflikto rizikų dėl jos įsidarbinimo LTG.
„Mano išėjimas iš LTG buvo ne kas kita, o politinio poros jėgų ir joms atstovaujančių politikių spaudimo (ir viešo, bet labiausiai – neviešo) išdava. Politinio spaudimo, kuris, mano supratimu, negali egzistuoti, jei tikime valstybės valdomų įmonių nepriklausomumu. Tai yra svarbu, nejučia negrįžkime į bebrų laikus“, – penktadienį socialiniame tinkle rašė A. Belickaitė.
Komunikacijos specialistė priminė, kad ažiotažą sukėlusi istorija prasidėjo dėl, pasak jos, nesuprantamo žurnalisto Edmundo Jakilaičio šmeižto. Ir nors tvirtino, kad nėra linkusi spręsti santykių teisiniu keliu, A. Belickaitė nurodė sulaukusi raginimų kreiptis į teisininkus.
„Visa ši istorija prasidėjo nuo visiškai nepaaiškinamo E. Jakilaičio šmeižto. Niekad nenorėjau eiti į teismą, bet sulaukiau daug raginimų tą daryti (ir manau, kad šmeižtas tiesiog neturėtų egzistuoti), tad pasitariau su keliais teisininkais. Jų draugiška rekomendacija skamba maždaug taip: „laimėti turbūt laimėtum, bet jis su savo įtaka pakeliui tave, tikėtina, taip sudaužytų, kad tos pergalės nebenorėtum“. Tai ką darom?“ – kėlė klausimą ji.
Komunikacijos specialistė tikino norėjusi dirbti LTG ir realizuoti profesines ambicijas, imtis atitinkamų reformų. Visgi, A. Belickaitė pažymėjo, kad kilęs skandalas paskatino „grįžti prie to, ką moka geriausiai“.
„Visgi šią istoriją priėmiau kaip dar vieną paraginimą, kad dabar jau tikrai laikas imti dirbti sau. Tad grįžau prie to, ką moku geriausiai: strateginės komunikacijos konsultacijų, mokymų ir strategijų“, – pridūrė A. Belickaitė.
ELTA primena, kad VTEK nenustatė interesų konflikto rizikų LTG vykdytoje atrankoje į Korporatyvinių reikalų departamento direktorės pareigas, kurią laimėjo artima Laisvės partijos bendražygė A. Belickaitė.
Kovą ji kovą pasitraukė iš šių pareigų, kai klausimus dėl jos ryšių su „laisviečiais“ iškėlė keletas žurnalistų.
Svarstyta, ar A. Belickaitės paskyrimas į LTG yra skaidrus, mat, ji yra glaudžiai susijusi su Laisvės partija ir yra artima šios politinės jėgos lyderės A. Armonaitės draugė. Be to, LTG yra pavaldi Susisiekimo ministerijai, o šią, pagal galiojančius valdančiosios koalicijos partijų susitarimus, kontroliuoja Laisvės partija.
Pati A. Belickaitė neneigė savo ryšio su Laisvės partija, tačiau teigė, kad jaučiasi rami dėl savo veiksmų. Pasak jos, ji dirbo su politine jėga kaip laisvai samdoma konsultantė. Taip pat ji nurodė gavusi darbo pasiūlymą iš atrankos agentūros „Alliance for recruitment“ – su „laisviečiais“, anot jos, šis sprendimas ir darbo pasiūlymas nebuvo aptarinėjamas.
Premjerė Ingrida Šimonytė yra teigusi, kad A. Belickaitė, nusprendusi įsidarbinti LTG, padarė klaidą. Vyriausybės vadovė akcentavo, kad taip pat klausimų kelia ir LTG atrankos į pareigas procedūrų skaidrumas. Ji tvirtino norinti iš LTG grupės gauti daugiau paaiškinimų dėl A. Belickaitės įdarbinimo korporatyvinių reikalų direktore.
Po kilusio ažiotažo iš užimamų pareigų pasitraukė A. Belickaitė ir jos vyras V. Jurgutis.
Tuo metu gegužės pradžioje LTG paskelbė apie naują konkursą užimti Korporatyvinių reikalų departamento direktoriaus pareigas.