Lietuvoje nėštumą galima nutraukti legaliai, kol vaisiui nėra daugiau nei 12 savaičių.
Vienuose uostamiesčio globos namuose gyvenanti 16-metės nėštumas trunka mažiau nei tris mėnesius. Nepaisant to, ji vis tiek kreipėsi į teismą, kad šis leistų nutraukti nėštumą. Priežastis – merginos sveikatos būklė.
„Kiek žinome, byloje liudys ir gydytojai, kurie apžiūrėjo nepilnametę. Šiaip gana keista, kad ji kreipėsi į teismą, nes Lietuvoje nutraukti nėštumą galima iki 12-os savaitės, šis terminas nėra viršytas. Be to, ji jau yra tokio amžiaus, kad gali priimti sprendimus ir būti už juos atsakinga. Tačiau kiekvienas asmuo turi teisę kreiptis į teismą, o šis prašymą priėmė nagrinėti“, – aiškino vaikų teisių sergėtojai.
Jie tik galėjo svarstyti, kodėl mergina taip pasielgė. Viena versijų – psichologinės priežastys. Mergina galbūt nori ramiau jaustis, jog net teismas patvirtino, kad jai būtina nutraukti nėštumą dėl sveikatos būklės.
Mergina tėvų neturi, todėl teisme jai atstovaus globos namų atstovai. Galimai jie taip pat yra suinteresuoti, kad dėl nepilnametės nėštumo nutraukimo pasisakytų teismas, kad ateityje nekiltų interpretacijų, jog globos namų darbuotojai spaudė nėščią merginą atsisakyti gimdyti.
„Įprasta praktika, jei globos namuose gyvenanti mergina pastoja, yra tokia, kad su ja bendrauja psichologai, kurie kaip tik stengiasi padėti susivokti nepilnametei, jog nėštumo nutraukimas nėra išeitis, kad gyvybę reikia gerbti. Jei globotinė nėra pajėgi pati rūpintis savo vaikeliu, juo vis tiek bus pasirūpinta. Tokie atvejai, kai globos namuose gyvenančios mergaitės pastoja, labai reti. Tiesą sakant, net neprisimename, kada tai nutiko pastarąjį kartą“, – teigė vaikų teisių sergėtojai.