Artimiausiomis paromis Lietuva atsidurs aukštesnio slėgio lauke, kas lems pakankamai saulėtus ir sausus orus, pristatė „Žinių radijo“ laida „Ryto espresso“.
Penktadienį paryčiais buvo apie 12-17 laipsnių šilumos. Tik pajūryje buvo kiek šilčiau. Praėjusią naktį ten buvo gana šilta ir rytas išaušo kiek šiltesnis nei likusioje šalies dalyje.
Penktadienį kai kur irgi truputį palis, vietomis gali sugriaudėti perkūnija. Vėjas sustiprės iki 5-10 metrų per sekundę. Aukščiausia oro temperatūra penktadienį popiet pasieks 25, o vietomis net 30 laipsnių šilumos. Pajūryje sušils iki kiek vėsesnių 22-24 laipsnių.
Savaitgalis džiugins gražiais orais
O šis savaitgalis kol kas žada būti be ženklesnių orų permainų. Bus šilta, kai kur net karšta.
Šeštadienį tiek naktį, tiek dieną vietomis trumpai palis. Kai kuriose vietovėse išliks ir perkūnijos tikimybė.
Naktimis ir rytais kai kur formuosis rūkas. Žemiausia oro temperatūra sieks apie 12-17 laipsnių. Vėjas pūs silpnas Vakarų, Pietvakarių krypties. Dienomis kiek sustiprės.
Aukščiausia temperatūra savaitgalį sieks 24-29 laipsnius šilumos. Pajūryje tradiciškai jausis vėsinantis jūros poveikis.
Sekmadienis numatomas panašus. Kai kur gaivins trumpas lietus, galima perkūnija, o šilumos kiekis liks panašus.
Kitos savaitės pradžioje vietomis truputį palis, tačiau vyraus vis dar šilti, nevėjuoti orai.
Karščiai Lietuvoje nebestebina
Klimatologas Donatas Valiukas aiškino, kad karštų dienų, kai temperatūra viršija 30 laipsnių, Lietuvoje, vykstant klimato kaitai, yra labai padaugėję.
„Jeigu prieš keliasdešimt metų mes stebėjomės 30 laipsnių temperatūra, ypač Vakarų Lietuvoje, o kelios iš eilės tokios dienos iš viso buvo išimtis, tai dabar kiekvienais metais tai įprasta“, – sakė D. Valiukas.
Klimatologas aiškino, kad apskritai rugpjūtis yra pakankamai šiltas mėnuo, ypač pirmoji jo pusė.
„Esant karštiems orams, kada įvyksta karšto ir vėsesnio oro susidūrimas, ypač, kai formuojasi galingi lietaus debesys, sąlygos (susidaryti audroms) pakankamai palankios.
Sąlygos, ypač, jei turime karštą, drėgną orą, galingus debesis, ir yra to karšto oro susidūrimas su atkeliaujančiu vėsesniu oru, tada sąlygos įvairiems tokiems reiškiniams formuotis labai palankios“, – sakė D. Valiukas.