„Tai yra nusikaltimai. Tai yra nusikaltimai, skatinant neapykantą. Taip, tai yra ir provokacija, kuria metamas iššūkis“, – „Žinių radijui“ antradienį sakė K. Budrys.

„Mūsų institucijos, teisėsaugos institucijos ir kitos institucijos, šiuo metu nestovės prie kiekvieno paminklo, bet tai yra taip pat iššūkis metamas ir joms – ar mes gebame tinkamai reaguoti ir nustatyti tokius asmenis. Ir aš esu įsitikinęs, kad Lietuva, tą iššūkį priėmus, jį atlaikys“, – pabrėžė prezidento patarėjas.

Anot jo, panašūs įvykiai buvo užfiksuoti ir kaimyninėje Latvijoje, todėl galima daryti prielaidą, kad tai nėra atsitiktinumas. Tačiau, pažymėjo K. Budrys, Lietuva turi parodyti, kaip valstybė reaguoja į tokius atvejus.

„Atsižvelgiant į panašius įvykius Latvijoje, galime daryti prielaidą, kad tai nėra tiesiog atsitiktiniai ir kopijuojami įvykiai. Bet čia dar reikia tikslesnių atsakymų“, – teigė prezidento patarėjas.

„Bet kokiu atveju, tai yra grubus elgesys ir tai negali būti palikta kaip vienas iš įvykių. Mes turime parodyti, kaip valstybė veikia tokiais atvejais“, – akcentavo K. Budrys.

ELTA primena, kad pirmadienio naktį Merkinėje išniekintas partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago paminklas. Pirmadienio popietę gautas pranešimas apie dar vieną išpuolį Lazdijų rajone, Bielėnų kaime – partizanų vado paminklas ne tik apipiltas baltais dažais, tačiau rastas ir į skulptūrą įkirstas kirvis.

Policija dėl incidentų pradėjo ikiteisminius tyrimus.

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas pirmadienį sakė, kad Adolfo Ramanausko-Vanago paminklo Merkinėje išniekinimas yra „valstybingumo atramų“ pažeminimas.

Ministras neatmetė galimybės, kad incidentas galėjo būti susijęs ir su faktu, kad antradienį Rusijoje minima gegužės 9-oji – pergalės prieš nacistinę Vokietiją diena.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją