Už piktnaudžiavimą siekiant turtinės naudos, disponavimą suklastotu dokumentu bei sukčiavimą Vilniaus apygardos teismas antradienį S. Dmitrijevui skyrė prokurorės pasiūlytą bausmę – 15 tūkst. eurų baudą.
Politiko sutuoktinei Nataljai Dmitrejevai teismas skyrė 10 tūkst. eurų baudą. S. Dmitrijevo sutuoktinė nuteista už dokumentų klastojimą, sukčiavimą, padėjimą piktnaudžiauti tarnyba bei apgaulingą finansinės apskaitos tvarkymą.
Dmitrijevai Vilniaus miesto savivaldybei kartu turės atlyginti daugiau nei 2,1 tūkst. eurų žalą. Per 7 tūkst. eurų jau yra grąžinti.
Teisėja Nijolė Žimkienė sakė, kad kaltinime nurodytos aplinkybės dėl Dmitrijevų veiksmų pasitvirtino, jų veiksmai buvo suderinti.
Sutuoktiniai savo kaltę pripažino iš dalies, S. Dmitrijevas tikino, kad nesiekė praturtėti iš savivaldybės lėšų.
Teisėja sakė, kad, turėdamas politinės patirties, S. Dmitrijevas turėjo žinoti, kad privalo vengti interesų konflikto, jam turėjo būti Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymas.
Nuosprendis nėra galutinis ir gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.
Būdamas politiku, S. Dmitrijevas suklastojo tikrą dokumentą, panaudojo kitus suklastotus sutuoktinės dokumentus, piktnaudžiavo tarnyba, siekdamas turtinės naudos, sumenkino politiko vardą, padaryta turtinė žala siekia daugiau nei 9 tūkstančius eurų.
S. Dmitrijevas buvo atvykęs į posėdį išklausyti jam skelbiamo verdikto, jis buvo juo labai nepatenkintas.
„Skųsiu, aišku. Dėl visko (skųsiu – ELTA). Čia specialiai taip padarė, čia politiniai žaidimai. Kada čia buvo padarytas tas užsakymas politinis, jūs žinot kada? Prieš rinkimus – treji rinkimai buvo pas mus buvo – Europos Parlamento, prezidento ir dabar. Ir visiems taip padarė“, – Eltai sakė S. Dmitrijevas. Prokuratūros kaltinimų ir ieškinių dėl netinkamai panaudotų tarybos nario veiklai skirtų lėšų yra sulaukę daugybė savivaldos politikų, S. Dmitrijevo byla yra viena iš tokių.
„Ačiū Dievui, ne, aš nenoriu, aš pensininkas“, – atsakė jis, paklaustas, ar dar dalyvaus aktyvioje politikoje.
Teismas nagrinėjo nusikaltimus, susijusius su tarybos nario lėšų panaudojimu. Buvęs politikas kaltę pripažįsta iš dalies, savivaldybei grąžino per 7 tūkst. eurų. Prokuratūra prašo teismo nuosprendžiu priteisti dar daugiau nei 2,1 tūkst. eurų.
„Būdamas politiku, S. Dmitrijevas suklastojo tikrą dokumentą, panaudojo kitus suklastotus sutuoktinės dokumentus, piktnaudžiavo tarnyba, siekdamas turtinės naudos, sumenkino politiko vardą, padaryta turtinė žala siekia daugiau nei 9 tūkstančius eurų“, – yra sakiusi prokurorė Jūratė Karčinskienė.
Ji tvirtino, kad sutuoktiniams siūlė švelniausias bausmės rūšis ir minimalias baudas.
64 metų S. Dmitrijevas prašė teismo išteisinimo, jis teigė, kad būdamas pensininku, neišgalės sumokėti prokurorės siūlomos baudos.
„Mano šeimai nebuvo jokios naudos iš tų pinigų“, – teismui sakė jis, kalbėdamas apie kaltinime minimą 9 tūkst. eurų sumą.
S. Dmitrijevas su teismu per posėdžius bendraudavo rusų kalba, per vertėją.
Ikiteisminis tyrimas Specialiųjų tyrimų tarnyboje buvo pradėtas pernai dėl galimo Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nario piktnaudžiavimo panaudojant lėšas, skiriamas su jo, kaip tarybos nario, veikla susijusioms išlaidoms apmokėti. Tyrimą organizavo ir jam vadovavo Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė.
Tyrimo duomenimis, S. Dmitrijevas, kaip tuometinis tarybos narys, turėjo teisę gauti išmoką biuro patalpų Skroblų gatvės nuomos išlaidoms apmokėti.
2019-2023 metais S. Dmitrijevas buvo sudaręs galimai fiktyvią negyvenamųjų patalpų nuomos sutartį biuro nuomai su sutuoktinės vadovaujama privačia įmone, kurioje buvo įrašyti, įtariama, tikrovės neatitinkantys duomenys. Prokuratūra sako, kad minėta sutartis buvo sudaryta žinant, kad S. Dmitrijevas išsinuomotose patalpose realiai tarybos nario veiklos nevykdys.
ELTA primena, kad, siekdamas turtinės naudos, S. Dmitrijevas Vilniaus miesto savivaldybės administracijai kas mėnesį 2019 m. rugsėjo – 2023 m. balandžio mėn. laikotarpiu pateikdavo, kaip įtariama, jo sutuoktinės parengtus suklastotus finansinius dokumentus. Tokiu būdu pastarasis, galimai piktnaudžiaudamas tarnyba, padarė didelę neturtinę žalą Vilniaus miesto savivaldybei ir apgaule įgijo daugiau nei 9 tūkst. eurų.
„Tyrimo metu surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad kai kuriuos suklastotus finansinius dokumentus S. Dmitrijevo sutuoktinė įtraukdavo į savo vadovaujamos įmonės apskaitą. Finansiniuose dokumentuose įrašytas ūkinių operacijų turinys neatitinka tikrovės dėl jose įformintų nesuteiktų patalpų nuomos paslaugų, todėl negalima iš dalies nustatyti įmonės veiklos, jos turto, įsipareigojimų dydžio už 2019 m. rugpjūčio - 2020 m. gegužės mėnesius“, – teigė prokuratūra.
Prokurorė J. Karčinskienė sako, kad S. Dmitrijevas nesilaikė tarybos nario priesaikos vykdyti įstatymus, savo veiksmais sumenkino tarybos nario autoritetą ir valstybės politiko vardą, galimi nusikaltimai truko ilgą laiką.
Buvęs tarybos narys ir jo sutuoktinė įtarimų sulaukė pernai.
S. Dmitrijevas anksčiau du kartus – 2000-2004 ir 2012-2016 m. – buvo išrinktas Seimo nariu. Jis buvo vienas iš organizacijos „Lietuvos rusų sąjunga“ steigėjų, buvo jos pirmininku.