Politikas tvirtino, kad supranta Ž. Buzo nerimą dėl Seimo narių keliamų klausimų, dėl LFF Vykdomojo komiteto narių reputacijos ir Seimo manymu, LFF vadovybėje neturėtų būti asmenų, kurie pripažinti padarę tyčinius nusikaltimus.
„Gerb. kolega, puikiai suprantu jūsų nerimą dėl keliamų klausimų reputacijai ir Seimas labai aiškiai išsakė poziciją, kad Lietuvos futbolo struktūrose neturėtų būti užuoveja asmenims, įtariamais padarius labai rimtus nusikaltimus. Lygiai taip pat vadovybėje, Seimo manymu, neturėtų būti asmenų, kurie yra pripažinti padarę tyčinius nusikaltimus“, – šeštadienį Kaune vykstančiame futbolo forume teigė M. Majauskas.
„Suprantu, kad nerimaujate ir prašote žiūrėti kiekvienam į veidrodį, bet tokia yra Seimo pozicija, toks yra FIFA įstatų straipsnis, kuris tai nusako ir laikysimės tos nuostatos“, – pridūrė jis.
Parlamentaras neslėpė, kad Seimo nariai yra ryžtingai nusiteikę „eiti iki galo“, kad būtų priimtas reikiamas LFF įstatų projektas.
„Ar mes eisime iki galo? Tikrai taip. Net neabejoju, kad jeigu nebus priimtas FIFA ir UEFA pateiktas įstatų projektas, bus priimtas įstatymas dėl tiesioginio valdymo“, – sakė konservatorius.
Atsakydamas į Seimo nario pasisakymą, Ž. Buzas aiškino, kad yra ramus, nes gyvenime turi ką veikti, bet jam kylą klausimas, kokią moralinę teisę parlamentarai turi, siūlyti tokius pokyčius.
„Jūs kišatės į autonominę asociaciją, kuri atstovauja bendruomenei, o pas jus, kurie atstovauja Lietuvos bendruomenės žmonės, yra teistų asmenų, kurie sako mums kaip elgtis. Kalbu, nes mane patį liečia, kas įvykę prieš 30 metų. Jūs patys pas savęs nesusitvarkę kišatės į futbolo federaciją“, – piktinosi LFF Vykdomojo komiteto narys.
ELTA primena, kad spalio pradžioje Seimo Biudžeto ir finansų komitete (BFK) vykusiame įstatymo projekto „Dėl Lietuvos futbolo federacijos tiesioginio valdymo“ svarstyme, kuriame taip pat dalyvavo ir UEFA atstovai, nuspręsta atidėti klausimo svarstymą ir Lietuvos futbolo federacijai (LFF) duoti laiko priimti sprendimus, kurių reikalauja parlamentarai.
Tiesioginio LFF valdymo klausimą politikai iškėlė liepos pabaigoje vykusiame jungtiniame Seimo Biudžeto ir finansų komiteto bei Jaunimo ir sporto reikalų komisijos posėdyje, kuriame dalyvavo LFF atstovai.
Seimo narys Laurynas Kasčiūnas tuomet tvirtino, kad politikams prakalbus apie tiesioginį LFF valdymą, jie turi aiškų planą, kaip spręsti suformuotą problemą – LFF uždarumą ir nesąžiningas procedūras, renkant atstovus į Vykdomąjį komitetą (VK).
Rugpjūčio 3 d. LFF gavo jungtinį FIFA ir UEFA atsakymą, kuriame teigiama, jog LFF įstatai, kurie buvo priimti šių metų balandžio 30 d. vykusioje Konferencijoje, atitinka FIFA ir UEFA įstatuose numatytus reikalavimus. Šie įstatai buvo priimti siekiant juos suderinti su pakeistu Sporto įstatymu. UEFA ir FIFA tvirtino, kad LFF įstatai iš esmės atitinka nurodytas gaires bei pasiūlė pagalbą federacijai kuriant darbo grupę, kuri svarstytų galimus pokyčius dėl LFF valdymo gerinimo.
Tarptautinių futbolo organizacijų, kurių narė yra Lietuvos futbolo federacija, vertinimu, tokio įstatymo priėmimas yra FIFA ir UEFA statuto nuostatų pažeidimas, už kurį Lietuvos futbolui gresia tiesioginės pasekmės: nacionalinių rinktinių ir klubų dalyvavimo FIFA ir UEFA organizuojamuose turnyruose suspendavimas, finansinės pagalbos Lietuvos futbolui nutraukimas.
Tačiau, rugsėjo viduryje pranešta, kad LFF Specialioji darbo grupė darbinio posėdžio metu nutarė aukščiausiam LFF valdymo organui – visuotinei narių konferencijai – teikti įstatų pakeitimo projektą.
Vis tik, paskelbus apie planuojamą teikti federacijos įstatų pakeitimo projektą, Seimo nariai išliko griežti – LFF tiesioginio valdymo įstatymo likimas priklauso nuo to, ar jame įrašytos nuostatos bus pilnai įgyvendintos. Seimo narys M. Majauskas tvirtino, kad kompromisiniai LFF sprendimai neatkurs visuomenės pasitikėjimo. Jam pritarė ir L. Kasčiūnas, tikinęs, kad LFF sprendimai nereiškia, jog politikai sėdės sudėję rankas.
Rugsėjo pabaigoje Seimas po pateikimo pritarė, laikinojo įstatymo „Dėl Lietuvos futbolo federacijos tiesioginio valdymo“ projekto įgyvendinimui. Juo, pasak įstatymo iniciatorių, siekiama, kad skaidraus ir demokratiško Lietuvos futbolo federacijos (LFF) valdymo, kuriame nebūtų kriminalinio pasaulio atstovų.
Už įstatymo projektą balsavo 88, prieš 13, susilakė 21 Seimo narys.