"Jei mes juos pamiršime ir paliksime likimo valioje, gali atsitikti taip, kaip Rumunijoje, kuomet įeiti į taborą pareigūnai gali tik pasitelkę kariuomenę", - sakė Vilniaus policijos vadovas.
Verslininkai savo ruožtu pažymėjo, jog įdarbintų kelis romus, jei už tai gautų mokesčių lengvatų.
Vilniaus miesto savivaldybė jau prieš pusmetį buvo pasirengusi į darbą priimti maždaug 50 čigonų, tačiau šie iniciatyvos iki šiol neparodė. Romams buvo pasiūlytas specialios kvalifikacijos nereikalaujantis darbas - tvarkyti skverus, parkus, viešąsias miesto erdves bei dirbti kitus viešuosius darbus.
Elektros tinklų atstovas susitikime pabrėžė, kad elektrifikuojant romų taborą buvo išleista apie 200 tūkst., pastatyti 86 elektros skaitliukai, tačiau iš kelių šimtų romų už elektrą susimoka tik 2-3. Be to, tabore buvo sulaužyta apie 40 proc. elektros spintelių.
Prieš pusmetį sostinės savivaldybė ir policija pradėjo aktyviai kovoti prieš romų tabore įsišaknijusią prekybą narkotikais. Poste buvo įrengtas policijos postas, sumontuotos 5 vaizdo kameros. Į posto pastatymą tabore reaguota agresyviai - jis buvo sudegintas. Bet miesto valdžia postą netrukus atstatė.
Gruodžio pradžioje Vilniaus savivaldybė tabore pradėjo griauti nelegalius statinius, kad narkotikų gamybos ir platinimo centru tapęs taboras nebesiplėstų.
Savivaldybė sieks, jog ilgainiui taboras būtų visiškai nugriautas, o romai iškeldinti. Pagal būsto programą iš taboro į savivaldybės skirtą būstą jau išsikėlė 2 šeimos, tačiau eilėje laukia dar 57.
Drauge miesto valdžia žada vykdyti įvairias socialines programas, skirtas padėti iš skurdo išbristi nedarbu besiskundžiantiems romams.