„Mano vertinimu, poreikio kurti dar vieną tyrimo komisiją nėra. Atkreipčiau dėmesį į tai, kad tyrimų komisijų iniciatyvų kyla labai dažnai, labai daug. Turėtume atsiminti, kad tai yra ypatingos galios ir svarbos įrankis“, – žurnalistams Seime antradienį sakė V. Čmilytė-Nielsen.
Pasak politikės, į visus kilusius klausimus dėl galimo informacijos nutekinimo nepilnamečių seksualiniu prievartavimu ir tvirkinimu kaltinamam K. Bartoševičiui ji jau yra atsakiusi.
„Aš vasario 9 dieną, neeilinio posėdžio metu labai detaliai atsakiau į visus man suformuluotus klausimus. Po to tai pat skyriau valandą susitikimui su opozicijos atstovais. Stengiausi tikrai maksimaliai detalius atsakymus pateikti. Vėliau juos pateikiau ir Etikos komisijai“, – sakė Seimo pirmininkė.
Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys Dainius Gaižauskas 56 parlamentarų vardu antradienį ketina pasiūlyti imtis parlamentinio tyrimo dėl galimo informacijos nutekinimo buvusiam parlamentarui K. Bartoševičiui.
Jis pristatys nutarimo projektą, siūlantį sudaryti Seimo laikinąją tyrimo komisiją, kuri nustatytų galimo informacijos apie K. Bartoševičiaus atžvilgiu teisėsaugos atliekamą ikiteisminį tyrimą nutekinimo aplinkybes.
Siūloma, kad komisijoje dirbtų 13 įvairioms Seimo frakcijoms atstovaujančių parlamentarų. Jeigu Seimas pritartų, komisijai būtų pavesta parlamentinį tyrimą atlikti ir išvadą pateikti Seimui iki šių metų balandžio 30 d.
Tyrimo komisijai siūloma atsakyti į 12 klausimų. Parlamentinio tyrimo iniciatoriai pabrėžia „skaidrumo, politinės atsakomybės, viešumo poreikį bei atsakingo valdymo principą“.
Jie siekia išsiaiškinti aplinkybes, „susijusias su netikėtu Seimo nario Kristijono Bartoševičiaus pareiškimu apie Seimo nario mandato atsisakymą ir kiek šios aplinkybės yra galimai susijusios su tuo, kad Kristijonui Bartoševičiui iš anksto galėjo būti atskleista informacija apie jo atžvilgiu teisėsaugos atliekamą ikiteisminį tyrimą“.
11 komisijai siūlomų ištirti klausimų susiję su politikais ar valstybės tarnautojais. Tačiau jei komisija nenustatytų aplinkybių, kurios informacijos nutekėjimą Kristijonui Bartoševičiui susietų su politikais ar valstybės tarnautojais, siūloma aiškintis, ar informacija K. Bartoševičiui netapo prieinama kitu būdu, tai yra iš Lietuvos policijos, Lietuvos Generalinės prokuratūros arba asmenų, kitais būdais gavusių informaciją apie teisėsaugos veiksmus?