„Netylant diskusijoms dėl Nacionalinio susitarimo kyla du klausimai: pirmas klausimas – ar toks susitarimas reikalingas? Taip. Antras klausimas – ar jį reikia pasirašyti dabar? Ne. Kodėl? Todėl, kad tiek premjeras, vis dar priklausantis valstiečiams, tiek Ramūnas Karbauskis jau ne kartą naudojo panašią savo klaidų ar sukeltų krizių dangstymo metodiką“, – savo feisbuko paskyroje teigia V. Čmilytė-Nielsen.
„Kodėl tokia idėja atsirado dabar, iki rinkimų likus metams? Kuomet valdančiųjų pozicijos trapios, reitingai – migloti, o R. Karbauskis viskas jėgas skiria palankių balsų Seime medžioklei? Aš matau idealią dūmų uždangą net kelioms problemoms pridengti. Matau ir norą nusimesti atsakomybę už blogus sprendimus, kurie tęsiasi nuo 2016 metų. Rinkimų kampanija – ant nosies. O mes viską, ko nepadarė valstiečiai, nubraukiame viena ranka, ir uždengiame dar viena Idėja Lietuvai? (...) Juk sukūrus precedentą galime eiti tolyn ir nacionaliniais susitarimais uždengti visus neišpildytus valstiečių rinkimų pažadus. Visą darbo broką, visas krizes“, – teigė ji.
Pasak V. Čmilytės-Nielsen, susitarimas dėl švietimo reikalingas, bet jį galima rašytis tik kitą rudenį, kai bus naujas, stiprus, vieningas Seimas ir nauja Vyriausybė.
„Taigi, ar reikia tokio susitarimo? Taip, bet tik kitą rudenį. Kai bus naujas Seimas ir nauja Vyriausybė. Toks susitarimas taptų Vyriausybės programos dalimi. Tvirtai palaikomas Seimo. O ne priedanga ir galbūt net valstiečių partijos rinkimų programos dalimi“, – teigė Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnė.
„Dabar kolegoms valdantiesiems nuoširdžiai norisi palinkėti išsrėbti tą jovalą, kurį jie sukūrė su švietimo reforma. Tiek mokytojų apmokėjimo sistema, tiek aukštųjų mokyklų jungimu. Tai vis tiek reikės sutvarkyti. Tik pradedu matyti, kad tai padaryti valstiečiai norėtų svetimomis rankomis. O tai mažų mažiausiai negarbinga“, – sakė liberalė.
ELTA primena, kad ministras pirmininkas Saulius Skvernelis išsiuntė kvietimą Seime atstovaujamų politinių partijų atstovams kartu parengti susitarimą dėl Lietuvos švietimo politikos. Seime atstovaujamos partijos raginamos iki rugsėjo 20 dienos deleguoti asmenį šio dokumento kūrimui.
Šis susitarimas užtikrintų, kad švietimo politika nebūtų keičiama po kiekvienų rinkimų, sakoma Vyriausybės spaudos tarnybos pranešime. Kurti susitarimo tekstą taip pat pakviesta Prezidentūra, siekiama maksimalaus bendradarbiavimo tarp visų institucijų.