„Aš iš principo pikta ant situacijos, kad politinis elitas visur - ar Lietuvoje, ar bet kurioje europinėje valstybėje - įsivaizduoja, kad jis viską žino geriau ir jam visai nesvarbu, ką galvoja žmonės. Ir tas prievartinis primetimas to, ką aš žinau geriau, ir atveda į pasipriešinimą. Tą pamatėme Britanijoje, tą mes matome ir kai kuriose mūsų šalyse, ir netgi Lietuvoje su Darbo kodeksu“, - žurnalistams Europos Vadovų Tarybos (EVT) posėdį Briuselyje sakė prezidentė.
Ji tikisi, kad klausimas, ar Jungtinė Karalystė traukiasi iš ES, bus išspręstas greitai, o tai, ar skyrybos bus skaudžios, anot jos, „priklausys nuo abiejų pusių“.
„Britai turi tvarkytis namuose dabar, nes pas juos yra sudėtinga situacija - tiek ekonominė, tiek politinė. Mes taip pat matome euroskepticizmo elementus, ultradešiniųjų, ultrakairiųjų pareiškimus, tad pati Europa turi daryti savo darbus“, - sakė prezidentė.
Pagrindinis EVT klausimas bus padėties aptarimas po britų apsisprendimo išstoti iš Bendrijos.
Už Jungtinės Karalystės pasitraukimą iš ES referendume balsavo beveik 52 proc. britų. Šalis oficialiai dar nepradėjo išstojimo procedūros, o ministras pirmininkas Davidas Cameronas sakė, kad tai turėtų daryti naujas Jungtinės Karalystės premjeras. Jis atsistatydinti žada rudenį.
EVT taip pat bus aptartas Europos Sąjungos ir NATO bendradarbiavimas hibridinių grėsmių ir nelegalios migracijos užkardymo srityse.