Kaip rodo LRT Tyrimų skyriaus duomenys, iš trijų GMP dispečerinių buvo nutrauktas duomenų tiekimas į septynių GMP stočių – Varėnos, Prienų, Tauragės, Telšių, Vilkaviškio, Mažeikių ir Neringos – naudojamą įrangą: administratoriaus kompiuterį bei planšetes, kuriose į iškvietimą vykstantys medikai mato informaciją apie ligonį, ten užpildo informaciją apie jo sveikatos būklę bei, išspausdinę užpildytą kortelę, kartu su pacientu perduoda gydymo įstaigai.

Šiuo metu trys iš penkių šalies GMP stočių, teikiančių ir dispečerinės paslaugas – Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių – informacinę sistemą perka iš Tarptautinės skubiosios medicinos akademijos (TSMA). Ji užtikrina duomenų perdavimą GMP ekipažams. Septyni šalies PSPC GMP skyriai, gaunantys pranešimus iš šių dispečerinių, naudojo „Atvira karta“ teikiamą informacinę sistemą „Colibris“.

LRT teigimu, GMP stotys, kurios naudojasi tik TSMA informacinės sistemos ir įrangos paslaugomis, sutrikimų nepatyrė.

LRT Tyrimų skyrius remdamasis neįvardintais šaltiniais kelia versiją, jog taip trijų įtakingų Kauno medikų valdoma įmonė bando išstumti konkurentus ir perimti Greitosios pagalbos sistemos Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose aptarnavimą.

TSMA akcininkai yra trys Kauno medikai: LSMU Medicinos fakulteto Ekstremaliosios medicinos katedros profesorius Dinas Vaitkaitis, tos pačios katedros lektorius Paulius Dobožinskas ir to paties fakulteto Skubiosios medicinos klinikos asistentas Nedas Jasinskas.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (10)