Skelbimo autorė – Viktorija iš Tauragės. Moteris ieškojo auklės savo 1,6 metų sūnui, kuri ateitų į namus ir pažiūrėtų berniuką darbo dienomis nuo 7:30 iki 16 val. ir papildomai dvi dienas nuo 19 iki 22 val.
„Reikalavimai: aukštasis išsilavinimas (pageidautina pedagoginis), be žalingų įpročių, vaikų priežiūros darbo patirtis, vegetariško maisto gaminimas, kačių toleravimas, švelnumas, meilumas, kultūringumas. Reikės: mokyti dainelių, eilėraštukų, žaidimų, gaminti pusryčius ir pietus, tvarkyti namus, vaiką į lauką išvesti bet kokiu oru kasdien 3 valandoms“, – rašoma skelbime.
Greta nurodomas telefono numeris, kuriuo skambinti, ir atlyginimas už tokio darbo valandą – 1,33 eurų.
Siūlomas atlygis sukėlė didelę audrą feisbuko bendruomenėje, mat, šalyje nustatytas minimalus valandinis darbo užmokestis yra 1,97 EUR.
Auklei – pusė to, ką uždirbs
Nepaisant to, DELFI susisiekus su skelbimo autore paaiškėjo, kad auklę ši jau rado. Beje, ir rinktis teko iš gana nemažai pretendenčių.
„Nors sulaukiau daug piktų komentarų – daug kas mane ir sudraskyti norėjo, žinutes su grasinimais siuntė, tikrai nemažai kandidačių atsirado. Pati turiu du aukštojo mokslo diplomus, tačiau esu dirbusi aukle, kai man labai reikėjo pinigų. Ir gaudavau dar mažiau, dirbau už 3 litus per valandą“, – prisiminė moteris.
Paklausta, kaip nusprendė, kokią algą mokės auklei, Viktorija sakė tam nusiteikusi išleisti pusę savo algos.
Aukštasis išsilavinimas – filtras nuo asocialių moterų
„Tai, kad reikalauju žmogaus, kuris turėtų aukštąjį išsilavinimą, įrašiau, nes kai pirmą kartą ieškojau auklės, kreipėsi daug asocialių moterų – prasirūkiusios, prasigėrusios, girgždančiais balsais skambino. Pagalvojau, kad reikia uždėti tokį filtrą, kad tokios kandidatės atkristų. Labai džiaugiuosi, kad nusprendžiau tai įrašyti, filtras gerai suveikė, nors ir susilaukiau daug piktų komentarų dėl to“, – aiškino moteris.
Auklę ji rado gana greitai. Nuo šiol jos sūnų prižiūrės 31 metų moteris, kuri studijuoja neakivaizdžiai. Tiesa, tai nebus jos pagrindinės pajamos. Naujoji auklė planuoja kreiptis ir į Darbo biržą.
„Turiu močiutę, jei ką, ji gali vaiką prižiūrėti, bet nenorėjau jos varginti“, – kodėl ėmė ieškoti auklės, pasakojo moteris.
Reikalavimai – vienodi, bet alga kitokia
Savo ruožtu auklių agentūros „Mama ir auklė“ direktorė Ieva Augustinienė net prunkštelėjo išgirdusi, koks atlygis už tokį atsakingą darbą yra siūlomas.
„Dirbame tik Vilniuje ir Kaune, todėl apie užmokestį Tauragėje daug kalbėti negaliu. Vis dėlto siūlomas atlygis skamba pakankamai juokingai. Vilniuje ir Kaune tokios kainos būtų sunkiai įsivaizduojamos, nes ne visą darbo dieną dirbanti auklė, ateinanti kelioms valandoms, paprastai prašo ne mažiau kaip 3 eurų už valandą“, – aiškino ji.
I. Augustienė pripažino, kad auklės darbas Lietuvos regionuose dažniausiai iš tiesų vertinamas prasčiau ir už jį mokama mažiau, nors reikalavimai – tokie pat kaip didmiestyje.
„Kartais būna, kad ir klientai iš užsienio – emigravę lietuviai – rašo mums su pasiūlymais auklę samdyti už 200 eurų per mėnesį. Po to, kai pasakome, kad sumos yra kitokios, labai supyksta, atrėžia: „Tuomet bedarbystės pas Jus nėra“. Jie kartais įsivaizduoja, kad žmonės čia taip badauja, kad gali dirbti už bet ką“, – pasakojo ji.
Ruduo – metas, kai ne vienas po vasaros pailsėjęs pradeda ieškoti pokyčių. Vienas jų – nauji iššūkiai naujame darbe. Vis dėlto, iš šono net visai smagiai skambantis darbo paieškos procesas gali varginti: reikalavimai, keliami darbuotojams, jie gali išgąsdinti ne vieną ieškantįjį.
Pasidalinkite savo istorijomis! Du savo istorijas atsiuntę skaitytojai gaus po R.D. Wingfield detektyvą „Frosto prisilietimas“, išleistą leidyklos „Briedis“. Savo patirtimi kviečiame dalintis el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Darbas“ arba čia.