Toks raginimas išsakytas Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio (LPS) iniciatyvinės grupės klubo pareiškime, kurį pasirašo klubo pirmininkas Romas Pakalnis.
„Nomenklatūrinis ir stagnatoriškas V. Pranckiečio pasisakymas neduoda pagrindo laikyti jo esminių permainų valstybėje šalininku. Todėl manome, kad šis Sąjūdžio idealus niekinantis politikas geriausiai pasitarnautų Lietuvos labui, jeigu atsistatydintų arba būtų atstatydintas iš užimamų aukštų ir atsakingų Lietuvos Respublikos Seimo pirmininko pareigų“, - sakoma pareiškime.
Jame pažymima, kad š. m. birželio 6 d. Seimo pirmininkas V. Pranckietis „Žinių radijo” laidoje vertindamas birželio 4 d. Seime vykusiame Sąjūdžio trisdešimtmečio minėjime pasakytas LPS Iniciatyvinės grupės narių Romo Pakalnio, Arvydo Juozaičio ir Vytauto Radžvilo pasakytas kalbas, jas apibūdino kaip „labai populistinius pareiškimus, kad viskas yra blogai“.
Pareiškimo autoriai sako, kad ypač aštriai kritikuota plataus atgarsio visuomenėje sulaukusi jaunosios kartos atstovo, Vilniaus forumo ir patriotinio sambūrio Pro Patria nario Vytauto Vyšniausko kalba.
„Didžiausius šalies skaudulius atvirai ir sąžiningai įvardijęs kalbėtojas buvo apkaltintas nesugebąs „vertinti nieko, kas yra sukurta“ ir jam buvo familiariai ir įžeidžiamai - pirmuoju asmeniu - pasakyta: „ar ką nors gero padarei, ar ką nors gero padarysi? Tai padaryk.“ Reaguodami į šį išpuolį esame priversti pareikšti: Seimo pirmininko pasisakymas yra Lietuvos likimui abejingo ir savo asmenine padėtimi patenkinto šių dienų nomenklatūrininko iki šiol slėptos neapykantos ir paniekos Nepriklausomybę atkūrusiam Sąjūdžiui išraiška“,- pareiškė sąjūdiečiai.
Jų teigimu, visas minėjimo metu Seime pasakytas kalbas sieja viena pagrindinė mintis, kuri bus kartojama tol, kol bus išgirsta: visų valdžių neatsakingai ir nemokšiškai valdyta Lietuva šiuo metu išgyvena didžiausią atkurtosios Nepriklausomybės laikotarpiu egzistencinę krizę, kuri gali baigtis tautos išsivaikščiojimu po pasaulį ir valstybės žlugimu.
„Lietuvos valstybę gali išgelbėti tik jos tikrasis Suverenas - iš ją silpninančios ir griaunančios valdžios susigrąžinusi sau ir vėl paėmusi jos likimą į savo rankas laisva Tauta“,- mano Sąjūdžio atstovai.
Jų vertinimu, antisąjūdinės dvasios persmelktas Seimo pirmininko pasisakymas grąžina Lietuvą į 1988 metus, nes iš esmės niekuo nesiskiria nuo to meto komunistų partijos „atsakingų darbuotojų“ ir biurokratijos nomenklatūrininkų mėginimų nutildyti laisvą žodį ir užgniaužti Sąjūdžio pradėtą skelbti tiesą apie tikrąją sovietų okupuoto ir pavergto krašto būklę.
Jie pažymi, kad antisąjūdinis Seimo pirmininko pasisakymas negali būti laikomas tik atsitiktiniu ir apmaudžiu nesusipratimu.
LPS Iniciatyvinės grupės klubas laukia oficialaus valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos paaiškinimo, ar radijo laidoje išsakyta antisajūdinė įtakingo partijos nario pozicija laikoma tik jo asmenine nuomone, ar atspindi visos partijos požiūrį į Sąjūdžio programą ir lietuvių tautos bei valstybės ateitį.