„Įstatymo priėmimas yra kritiškai svarbus siekiant užtikrinti, kad visų porų teisės būtų geriau apsaugotos ir įgautų teisinį stabilumą Lietuvoje.

Šio įstatymo laukia ne tik LGBT+ bendruomenė, bet ir tūkstančiai žmonių, gyvenančių ne santuokoje. Amžiaus grupėje nuo 20-ies iki 49-erių metų tokių žmonių yra net 600 000. Civilinės sąjungos įstatymas yra lyčiai neutralus, jis reikalingas daugybei žmonių“, – laiške dėstė A. Armonaitė.

Ji pakvietė nelikti nuošalyje ir prisidėti prie svarbaus pokyčio Lietuvai:

- paraginti savo partijos Seimo narius balsuoti už įstatymo projektą svarstymo stadijoje;

- pakviesti skeptiškus kolegas nedaryti proaktyvių veiksmų, siekiant pakenkti įstatymo priėmimui, pavyzdžiui, balsuojant prieš ar susilaikant;

- viešai palaikyti Civilinės sąjungos įstatymo projektą, kas galėtų būti reikšmingas ir netgi lemiamas žingsnis.

„Mes niekada nebuvome taip arti realaus praktinio sprendimo, kurie Lietuvą padarytų tikra vakarietiška savo žmones gerbiančia šalimi. Nepaisant to, dalis Seimo narių vis dar nėra apsisprendę, abejoja arba yra tiesiog gąsdinami nedemokratiškai nusiteikusių jėgų.

Prašau, įvertinkite savo autoritetą visuomenėje ir partijoje, kurį turite ir galite panaudoti kilniam tikslui ir reikšmingam istoriniam pokyčiui Lietuvoje“, – dėstė A. Armonaitė.

Aušrinė Armonaitė

Ji su kitų partijų lyderiais taip pat pasidalijo informacija, kurioje aprašoma, kas keistųsi priėmus Civilinės sąjungos įstatymo projektą, kokias fazes projektą praėjo Seime.

Per pateikimą už projektą balsavo 70 parlamentarų, prieš buvo 49, balsuodami susilaikė 6 politikai.

Civiline sąjunga būtų laikomas savanoriškas dviejų asmenų (partnerių) susitarimas teisiškai apsaugoti tarpusavio asmeninius santykius.

Civilinę sąjungą sudarę partneriai negalėtų įgyti bendros pavardės. Šis susitarimas būtų registruojamas pas notarą, o ne civilinės metrikacijos skyriuje.

Jei būtų priimtas, siūlomas įstatymas tiek tos pačios lyties, tiek skirtingų lyčių poroms užtikrintų teisę sudaryti civilinę sąjungą, teisiškai apsaugoti turtinius ir neturtinius asmeninio pobūdžio santykius.

Praėjusį pavasarį Seimas dar pateikimo stadijoje atmetė Partnerystės įstatymo projektą, kuriuo siūlyta įteisinti lyčiai neutralią partnerystę. Po žlugusio balsavimo iniciatoriai žadėjo Seimui teikti patobulintą projekto variantą.

Naujai registruotas Civilinės sąjungos įstatymo pataisas iniciatoriai vadina kompromisinėmis, kuriose atsižvelgta į konservatyvių Seimo narių pasaulėžiūrą.

Oponentai nuogąstauja, kad civilinė sąjunga bus tapati santuokai, o ją sudarę asmenys ilgainiui galės įsivaikinti.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (12)