8 darbuotojai
Kaip „Rinkos aikštei“ sakė Kėdainių ligoninės dirketorius Stasys Skauminas, asmuo į ligoninę buvo paguldytas dėl sutrikusios širdies veiklos. Paimtas koronaviruso testas ir, nelaukiant atsakymo, asmuo buvo paguldytas ir gydomas reanimacijos skyriuje.
„Asmuo buvo paguldytas į reanimaciją, jam buvo atstatytas širdies ritmas, tuomet jis buvo paguldytas į kardiologijos skyrių. Tada gautas atsakymas, kad asmuo serga koronavirusu, tačiau kadangi ligai būdingų simptomų nejuto, buvo išleistas namo saviizoliuotis. Asmens sveikatos problema, dėl kurios jis kreipėsi į ligoninę, buvo suvaldyta.
Medikai, be abejo, dirbo su visomis apsaugos priemonėmis, tačiau kol jiems visiems bus atlikti tyrimai, jie turi izoliuotis. Jei tyrimai bus neigiami, medicinos personalas grįš į darbą“, – komentavo S. Skauminas.
Iš viso 8 ligoninės darbuotojai saviizoliuojasi, kol sulauks COVID-19 tyrimo atsakymo.
Rizikoje kraštiečiai
Kaip informavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Kėdainių skyriaus vedėja Sandra Buinovskienė, kol kas beveik visi nustatyti artimą kontaktą turėję asmenys – kėdainiečiai.
„Ligšiol nustatyta 17 asmenų, kurie yra didelėje rizikos grupėje dėl artimo kontakto su sergančiuoju. Asmuo dirba ne Kėdiniuose, tad kol kas laukiame darbovietės duomenų. Kai darbovietė juos pateiks, skaičiai gali padidėti.
Tiesa, vienas sergančiojo kolega taip pat kėdainietis, jis irgi izoliuojasi.
Didžioji dalis iš šių 17-os asmenų – Kėdainiuose. Į šį skaičių patenka medikai, šeimos nariai“,– informavo vedėja.
Reikia pranešti
Dažnai paskelbus apie susirgimo atvejį, kai kurie gyventojai ima įtariai žiūrėti į kiekvieną sergantįjį pažįstantį asmenį. Kartais manoma, kad izoliuotis turi ir visi šeimos nariai, nors gali būti, kad su kažkuriuo iš šeimos narių sergantis asmuo kurį laiką net neturėjo kontakto.
Vis dėlto, kylant abejonėms, ar žmogus nepažeidžia saviizoliacijos režimo, gyventojai raginami skambinti 112.
„Nacionalinis visuomenės sveikatos centras susisiekia su tais asmenimis, kurie turi saviizoliuotis. Sprendimai suvedami į sistemą, kurioje informacija prieinama savivaldybės darbuotojams, policijos pareigūnams.
Nebūtinai šeimos narys turi būti saviizoliacijoje – gal tas asmuo su sergančiuoju kurį laiką nebuvo susitikęs.
Bet jei gyventojai mano, kad asmuo, kuris turi būti saviizoliacijoje, pažeidžia režimą, reikia skambinti 112, pranešti asmens vardą ir pavardę. Policija tikrai gali patikrinti, ar asmeniui privaloma saviizoliacija, ir jei pranešimas pasitvirtina, jam taikomos administracinės nuobaudos“, – komentavo S. Buinovskienė.