„Esmė tokia – kad Gyventojų registras, kuris yra esminis, norint atlikti tam tikrus veiksmus, prie jo tiesiogiai prisijungti neįmanoma, prie jo notarai jungiasi per eNotaro sistemą, tai yra tam tikros atskiros sąsajos, tačiau tokiu atveju jie negauna pilnos informacijos, pavyzdžiui, asmens nuotraukos, santuokinio statuso“, – BNS sakė Notarų rūmų atstovas Aleksandras Matonis.

„Atrodytų, kad Hipotekos registras veikia, bet negalima per jį perduoti duomenų, kas yra esminė Hipotekos registro funkcija. Areštų registras veikia, (...) lyg atsinaujino Nekilnojamojo turto sandorių sistemos veikimas. Kažkas šiek tiek atsigavo, kažkokių poslinkių yra, tačiau neabejotinai su klientais tam tikrų sunkumų iškils“, – pridūrė jis.

Pasak Notarų rūmų, antradienį visiškai neveikė Gyventojų, Hipotekos ir Areštų registrai, smarkiai strigo Nekilnojamojo turto sandorių viešoji elektroninė paslauga.

Registrų centro atstovas spaudai Mindaugas Samkus BNS teigė, kad trečiadienį notarai jau gali naudotis dauguma paslaugų.

„Galime užtikrinti, kad notarai jau gali jungtis prie jiems reikalingų registrų, pavyzdžiui, Hipotekos registro, Turto arešto aktų registro, Įgaliojimų registro, Neveiksnių ir ribotai veiksnių asmenų registro, Testamentų registro, Vedybų sutarčių registro, Nekilnojamojo turto registro. Tą matome iš jų atliekamų veiksmų – notarai teikia užklausas į registrus ir gauna duomenis iš jų“, – informavo jis.

„Taip, šiuo metu gali kilti tam tikrų nesklandumų notarams siekiant gauti visą Gyventojų registro informaciją. Įprastai prie šio registro notarai jungiasi naudodami specialią aplikaciją, kuri šiuo metu dar neveikia, tačiau šis klausimas šiuo metu sprendžiamas ir artimiausiu metu prieiga turėtų būti atkurta“, – aiškino RC atstovas.

Anot M. Samkaus, Hipotekos registro duomenų perduoti nepavyksta tik mažai daliai notarų.

„Matome, kad daugumai notarų pavyksta sėkmingai perduoti Hipotekos registro duomenis, tačiau neatmetame, kad pavienių nesklandumų galėjo pasitaikyti“, – sakė jis.

Po Vilniuje vykusios liūties pirmadienio vakarą trūkus vamzdžiui buvo užpilta Registrų centro serverinė. Dėl to sutriko daugelio įstaigos valdomų sistemų veikla.

Šiuo metu taip pat dar neveikia e.sveikatos sistema. Anot M. Samkaus, sudėtinga prognozuoti, kiek gali užtrukti jos atkūrimas.

Neveikiant e.sveikatai, gydymo įstaigos negali įkelti e.dokumentų, išrašyti e.receptų, atlikti kitų e.sveikatos paslaugų funkcijų, pacientai su e.parašais vaistinėse negali įsigyti jiems skirtų vaistų, vaistinės negali išduoti pacientams vaistų.

Vaistininkai prašo, jeigu įmanoma, atidėti receptinių vaistų pirkimą, Sveikatos apsaugos ministerija ragina medikus laikinai išrašyti popierinius receptus.

Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius antradienį prognozavo, kad visų RC sistemų veiklą, taip pat ir e.sveikatos, pavyks atnaujinti per parą, tačiau paaiškėjo, kad sutrikimai didesni, nei tikėtasi.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (11)