„Bevizis režimas – labai svarbus klausimas. Ketiname reformuoti emigracijos strategiją, rugpjūtį vyko 24 klausymai šia tema visoje Amerikoje, norėjome išgirsti, ką sako amerikiečiai, - pirmadienį po susitikimo su premjeru Gediminu Kirkilu teigė D. Hastertas. – Norime atverti duris, ypač jaunoms energingoms tautoms, tokioms, kaip Lietuva".

Lietuva ir JAV, pasak jo, ir praeityje, ir šiuo metu palaiko gerus santykius, daug lietuvių randa gerus darbus Valstijose.

„Negaliu pasakyti, kad sienos bus atidarytos rytoj. Bet mes šiuo klausimu dirbsime ir, tikiuosi, bus geras progresas", - teigė JAV Atstovų rūmų pirmininkas.

Jo teigimu, Lietuvai bei JAV reikia ir toliau palaikyti artimus santykius, plėtoti ekonominius santykius, Lietuva turi gauti ir išlaikyti energetinę nepriklausomybę, atsikratyti Sovietų sąjungos praeities šešėlių. D. Hastertas padėkojo už Lietuvos aktyvų dalyvavimą tarptautinėse taikos palaikymo misijose, Lietuva esą yra geras pavyzdys kitoms regiono šalims.

„JAV ekonomika yra didžiausia pasaulyje, ypatingai pasižymi naujomis technologijomis. Pasakiau, kad mūsų Vyriausybės nusiteikimas yra ypatingai šią sritį vystyti. Jei į šitą sritį ateitų naujos investicijos, Lietuvai būtų labai svarbu", - teigė premjeras G. Kirkilas.

Pirmadienį su D. Hastertu taip pat susitikęs Seimo pirmininkas Viktoras Muntianas pasinaudojo proga su juo pakalbėti apie Lietuvos energetinio saugumo problemą, nurodydamas bendrovei „Mažeikių nafta" iškylančias kliūtis apsirūpinti žaliava.

Anot Seimo spaudos tarnybos pranešimo spaudai, D.Hastertas pabrėžė, kad kalbėdamas apie energetikos etiką Rusijos Dūmos pirmininkui sakė, jog energetikos negalima naudoti kaip politikos įrankio, ir šiame kontekste pateikė Baltijos šalių ir Rusijos santykių pavyzdį.

Susitikime su Lietuvos Seimo pirmininku taip pat buvo minimi bevizio JAV režimo Lietuvos piliečiams ir socialinės apsaugos, įvedant bendrą pensijų sistemą, klausimai.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją