Pilnamečiai, tačiau jaunesni nei 35-erių metų irakiečiai sudaro kiek daugiau nei penktadalį visų migrantų. Remiantis liepos 20 dienos duomenimis, jų Lietuvoje buvo 468, kai tuo metu bendras migrantų skaičius siekė kiek daugiau nei 2,2 tūkstančio.

Irakiečiai vyrai, VSAT, duomenimis sudaro per trečdalį, o įskaičiuojant ir irakietes moteris – daugiau nei pusę visų migrantų.

Vertinant neteisėtus migrantus pagal lytį, beveik 1,7 tūkst. sudaro vyrai, o 0,5 tūkst. – moterys.

Iš viso Lietuvoje šiais metais neteisėtai sieną kirto atvykėliai iš 40 šalių. Antroje vietoje pagal skaičių esančių kongiečių yra beveik septynis kartus mažiau nei irakiečių – apie 180. Trečioje vietoje – kamerūniečiai, jų Lietuvoje yra kiek daugiau nei 120.

Likusių tautybių migrantų yra nuo kelių iki kelių dešimčių.

Pusė tūkstančio vaikų

Remiantis pasieniečių duomenimis, iš viso šalyje yra daugiau nei 500 nepilnamečių migrantų. Tarp jų daugiausia irakiečių berniukų ir mergaičių iki 13 metų – 220. Taip pat didelę grupę sudaro irakiečiai paaugliai ir paauglės (nuo 14 iki 17 metų) – jų yra 62.

Lietuvoje yra ir kelios dešimtys paauglių iš Kongo, Irano, Gvinėjos.

BNS pasieniečių klausė, kiek tarp migrantų yra šeimų, tačiau VSAT teigė tokios statistikos neturinti.

„Didžiajai daliai migrantų neturint dokumentų patikimai atsekti jų giminystės ryšius sudėtinga. Po pirminių apklausų maždaug žinoma, kad kažkurie migrantai gali būti šeima, todėl jie apgyvendinami kartu“, – nurodė VSAT atstovas Giedrius Mišutis.

Jis taip pat teigė negalintis pasakyti, kiek tarp sulaikytųjų yra neįgalių žmonių su specialiaisiais poreikiais.

Lietuva pastaraisiais mėnesiais susiduria su ženkliai išaugusia neteisėta migracija, iš viso šiemet per Baltarusiją į šalį jau bandė patekti daugiau nei 2,4 tūkst. nelegalių migrantų.

Lietuvos pareigūnai išaugusią migraciją vadina organizuota kaimyninės šalies režimo akcija prieš Lietuvą.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (73)