Parašyti pareiškimus „darbiečius" paskatino esą autoritarinis Viktoro Uspaskicho vadovavimas partijai, o paskutiniu lašu tapo šeštadienį vykęs suvažiavimas.

„Ką tik atsistatydino beveik visa taryba – iš 37 narių tik trys. Prašymus išbraukti iš partijos įteikė 276 iš maždaug 800 aktyvių skyriaus narių", - po tarybos posėdžio DELFI pasakojo Kėdainių rajono savivaldybės administracijos vadovas Romualdas Gailiūnas.

Jis kartu su rajono mere Nijole Naujokiene tokius pareiškimus parašė dar savaitės pradžioje. Jų pavyzdžiu pasekė ir vienas iš ligšiolinių partijos lyderių, Seimo pirmininkas Viktoras Muntianas.

Skyriaus tarybos posėdyje dalyvavo ir pats partijos lyderis V.Uspaskichas, tačiau, pasak R.Gailiūno, jis tik trumpai pakomentavo dabartinę situaciją ir nei teisinosi dėl savo veiksmų, nei prašė kolegas pasilikti.

A.Ūsas pasakojo iki ketvirtadienio vakaro gavęs maždaug pusantro šimto prašymų išbraukti iš partijos. „Ką tik gavau 147-ą, bet manau, kad jų tikrai bus daugiau. Daug žmonių negalėjo atvykti į skyriaus susirinkimą, bet apie savo apsisprendimą informavo telefonu, tik kol kas negalime to įforminti juridiškai", - DELFI teigė dabar jau buvęs „darbietis".

Dar ketvirtadienį ryte A.Ūsas sakė kelias dienas galvosiąs, kaip elgtis, tačiau pasitraukti iš partijos nusprendė jau po kelių valandų. „Kaip ir kiti, darau tai, ką turiu daryti", - sakė jis.

Ketvirtadienį vakare Kauno rajono skyriaus tarybos posėdyje dalyvavo du iš Darbo partijos vicepirmininkų – Seimo Darbo partijos frakcijos seniūnė Loreta Graužinienė ir sveikatos apsaugos ministras Žilvinas Padaiga.

Pasak A.Ūso, daugeliui „darbiečių" apsispręsti padėjo pastarasis partijos suvažiavimas, kai iš partijos vicepirmininkų netikėtai buvo išstumtas Seimo vadovas Viktoras Muntianas ir esą buvo visiškai paminti demokratijos idealai. Tačiau tokį sprendimą kai kurie „darbiečiai" brandino jau seniai.

„Pasitraukimui nemažai žmonių kaupėsi ilgai. Dar pernai pasirodė, kad galimybės šioje partijoje realizuoti save, reikšti savo nuomonę ribojamos. Aš jau tuomet pradėjau galvoti apie tokią baigtį, kokia jaučiama dabar", - prisiminė buvęs partijos Kauno rajono skyriaus vadovas.

Panašios pesimistinės nuotaikos, A.Ūso teigimu, vyrauja ne viename partijos skyriuje. „Žmonės nusivylę vykstančiais procesais, - kalbėjo jis. - Mes partiją kūrėme, kad ji būtų demokratiška, kad žmonės galėtų dalyvauti politiniame procese. Tačiau jų netenkina dabartinės dabartiniai vadovavimo partijai principai. Todėl norime pasitraukti iš žaidimo laiku ir savo noru, nesutrypti kitų".

Iš viso Darbo partijos Kauno rajono skyriui iki šiol priklausė maždaug 250 žmonių, aktyviai dalyvaujančių partijos veikloje, dar apie 150 buvo anksčiau sustabdę narystę.

Pasak A.Ūso, besitraukiantieji iš Darbo partijos kol kas nesijungia prie jokios kitos politinės jėgos. Tačiau jei V.Muntianas, kaip žadėjo, su bendraminčiais pradės kurti naują partiją, kurioje „nugalės demokratijos principai", jie esą mielai prisijungtų.

Šeštadienį įvykęs Darbo partijos suvažiavimas jau privertė iš partijos pasitraukti septynis parlamentarus, kurie Seime susibūrė į naują Pilietinės demokratijos frakciją. Prie jų prisijungė ne tik keturi Mišrioje Seimo narių grupėje ir Liberaldemokratų frakcijoje dirbę parlamentarai, bet ir Seimo pirmininkas V.Muntianas.

Darbo partija iš viso turi apie 14 tūkst. narių.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją