Puiki proga pažinti gamtą
Kaip aiškino Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos edukatorius Gvidas Laukaitis, gamtos mokyklose laukiamos ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų grupės. Čia gali atvažiuoti ir geriau pažinti gamtą visi: bendruomenės, kolektyvai, draugų būreliai ir t.t.
Svarbu paminėti ir tai, kad šiame unikaliame gamtos kampelyje esančiose gamtose mokyklose yra visos sąlygos apsigyventi.
O atvykstantieji čia gauna unikalią progą iš arti pažinti visais metų laikais žavinčią Kuršių nerijos gamtą.
Pirmiausia atvykome į Smiltynės gamtos mokyklą, pro kurios langus atsiveria jūrų uosto panorama.
Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos Lankytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Simona Baniulaitytė paaiškino, kokiu tikslu nacionaliniame parke buvo įsteigtos gamtos mokyklos.
„Tai nuostabi erdvė, kuri veikia visus metus. Čia mes organizuojame neformalaus gamtosauginio švietimo edukacijas, pamokas. Kviečiame apsilankyti visus: ir vaikus, ir suaugusius, organizacijas bei kolektyvus. Čia galima patirti, atrasti ir išvysti mūsų nuostabią gamtą. Mūsų paslaugų ir edukacijų spektras yra labai platus ir įdomus“, – teigė S. Baniulaitytė.
Tyrinėjamas paslaptingas pamario gyvenimas
Tuo metu edukatorius G. Laukaitis paaiškino, kas laukia čia atvykstančiųjų.
„Teminės gamtos pamokos, edukacijos yra įvairios. Jų turime gana platų spektrą. Labiausiai orientuota į išskirtinį kraštovaizdį, bet prisitaikome pagal grupių poreikius. Ir kviečiame ne tik mokinius iš įvairių miestų ir regionų, bet ir visus kitus. Čia galima kelioms paroms apsigyventi atvykus iš toliau“, – teigė G. Laukaitis.
Pirmame gamtos mokyklos aukšte yra konferencijų salė. „Čia galima organizuoti įvairias konferencijas. Šioje vietoje mes dirbame su savo lankytojais. O štai spintoje yra edukacinės priemonės, nedidelė bibliotekėlė. Taip pat turime kitą pastatą, kur yra didesnė biblioteka. Antrame aukšte yra gyvenamosios patalpos, kuriose galima patogiai pasistoti. Pas mus gali apsigyventi apie 30 lankytojų. Taip pat yra ir virtuvėlė, kur galima pasigaminti maistą“, – dėstė edukatorius.
Anot jo, edukacijos vyksta ne tik gamtos mokykloje, bet ir gamtoje: kopose, miške, pamaryje ir pajūryje.
O visai šalia šios gamtos mokyklos yra dar vienas pastatas su mokomosiomis erdvėmis ir biblioteka.
Tuo metu kitoje Kuršių nerijos dalyje – Nidoje – yra antroji gamtos mokykla. G. Laukaitis „Delfi“ komandai pristatė ir ją.
„Nidos gamtos mokykloje labiau tyrinėjame Kuršių marias. Jos yra vos už 40 metrų nuo mokyklos. Čia vyksta specialios edukacijos, teminės pamokos. Čia vertiname ir apžiūrime mūsų unikalų kraštovaizdį – Didįjį kopagūbrį. Iki jo žygiuojame, rengiame ekskursijas. Tyrinėjame Parnidžio kopos smėlį, mokomės istorijos, analizuojame vėtrunges“, – aiškino edukatorius.
Nidos gamtos mokykla yra ant Kuršių marių kranto, pro jos langus galima stebėti pamario žvejų gyvenimą. O visai šalia – dar vienas nedidelis gamtos mokyklos pastatas.