„Jeigu bus įrodyta, kad tas pasiskiepijimas padarytas pažeidžiant teisės aktus, tai antras skiepas bus, bet jis gali pasirodyti labai brangus“, – žurnalistams pirmadienį sakė A. Dulkys.
Jo teigimu, skiepijimo eilę pažeidę fiziniai asmenys gali sulaukti baudos nuo 500 iki 1,5 tūkst. eurų, juridiniai asmenys – nuo 1,5 iki 6 tūkst. eurų.
BNS sausio pradžioje skelbė apie galimus pažeidimus Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikoje, kai paskiepyti buvo keli darbo sutarčių su šia klinika neturintys VU Odontologijos instituto dėstytojai.
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) tuo metu teigė, kad darbo sutarčių su Žalgirio klinika neturintys dėstytojai prioriteto tvarka negalėjo būti paskiepyti nuo COVID-19 ir pradėjo tyrimą, tačiau jo išvadų dar nėra.
Žalgirio klinikos vadovė Vytautė Pečiulienė BNS tąkart sakė, kad dėstytojai paskiepyti, nes nuo vasario 1 dienos ateina dirbti su pacientais bei studentais – jie laikinai įdarbinami pagal įprastą tvarką, kadangi VU Odontologijos institutas yra įstaigos klinikinė bazė.
Direktorė taip pat patvirtino, kad tarp paskiepytųjų yra europarlamentaro Juozo Oleko dukra Laura Linkevičienė, jos vyras Tomas Linkevičius, kt.
Naujienų portalas 15min.lt taip pat skelbė, kad Šilalės greitosios medicinos pagalbos stotyje vakcina nuo COVID-19 pasiskiepijo ir šią stotį valdančios įmonės „Ambulansas“ vadovas Ričardas Ūselis bei trys pačioje įmonėje nedirbantys jo artimieji. Įmonės vakcinų sąraše taip pat buvo įrašyta ir daugiau administracijos darbuotojų, o ne medikų pavardžių.
Generalinė prokuratūra po trijų Seimo konservatorių pareiškimo yra pavedusi Specialiųjų tyrimų tarnybai ištirti atvejus Žalgirio klinikoje, Šilalės GMP stotyje bei Panevėžio ir Šilutės ligoninėse.
Kai kurie šie asmenys antrąja vakcinos doze turėtų būti skiepijami šią savaitę.