Ministro teigimu, situacijai šioje įstaigoje įvertinti sudaryta komisija nustatė, kad R. Mažeika nesugebėjo užtikrinti nediskriminacinės darbo aplinkos, taip pat vadovui yra pareikšti įtarimai dėl galimos korupcijos.
„Komisija, kurią aš sudariau dėl galimo tarnybinio pažeidimo tyrimo, transliavo keletą svarbių aspektų: ji nustatė, kad organizacijos viduje buvo netinkamai kontroliuojami vidiniai procesai, kad buvo neužtikrinta nediskriminacinė darbo aplinka“, – antradienį LRT radijui sakė A. Dulkys.
Sveikatos apsaugos ministras pažymėjo, kad nors nėra įrodymų, jog pats Šiaulių ligoninės vadovas diskriminavo ar sistemingai įžeidinėjo darbuotojus, tačiau jis nesiėmė tinkamų veiksmų, jog užkardytų tokius veiksmus įstaigos kolektyve.
„Labai svarbus aspektas, kad yra padaromos klaidos ne tiek veikimu, bet ir neveikimu. Svarbi komisijos žinutė, kad daugeliu atveju buvo matoma, kaip vadovas toleruoja susidariusią situaciją. Ne tai, kad jis pats asmeniškai prisideda prie to, bet atvirkščiai – neprisideda savo, kaip vadovo, įrankiais problemoms spręsti“, – pažymėjo A. Dulkys.
Jis taip pat teigė, kad Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) taip pat atlieka tyrimą šioje įstaigoje dėl galimos korupcijos vykdant viešuosius pirkimus.
„Taip pat turime gavę žinių, kad STT atlieka ikiteisminį tyrimą dėl korupcinio pobūdžio nusikalstamų veiklų, susijusių su viešaisiais pirkimais. Būtent šios ligoninės vadovas yra patrauktas įtariamuoju“, – kalbėjo sveikatos apsaugos ministras.
ELTA primena, kad tyrimai Šiaulių ligoninėje prasidėjo po visuomenėje plačiai aptartos tragedijos, kai gegužę šioje ligoninėje dirbusi jauna medikė galimai dėl patirto mobingo pasitraukė iš gyvenimo.